Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Angielski zimny wychów

7 miesięcy temu pisaliśmy o kościelnym ślubie w Reading. Dziś owoc tego małżeństwa. Leon już wykąpał się w miejskim basenie.

Kobiety w Anglii nie są zbyt rozpieszczane przez służbę zdrowia. Oczywiście jest dostęp do lekarzy w czasie prowadzenia ciąży i na to nie ma większych utyskiwań, ale sam pobyt w szpitalu w czasie porodu jest ograniczany do maksimum. W rankingu europejskim jest to ostatnie miejsce z przeciętnym pobytem 2 dni. Rumunki mogą zostać w szpitalu średnio 5 dni. Polki w tej statystyce są po środku.

Nasza bohaterka uporała się z porodem zaledwie w jedną dobę. Na drugi dzień, dwie godziny po odejściu od łóżka lekarza, już była w swoim domu.

Kobiety w Anglii mają prawo do urlopu macierzyńskiego przed i po urodzeniu. Nie znaczy to, że w tym czasie nie są aktywne. Niektóre pracują do ostatniego tygodnia przed porodem i lubią wracać też wcześnie do pracy.

Koleżanka ze szkoły była na zajęciach dwa dni przed rozwiązaniem i za tydzień już z maleństwem przyszła do klasy. Pieluszką zakryła pierś w czasie karmienia i nikt się temu specjalnie nie dziwił. Widok karmiącej matki na wyspach bywa czymś naturalnym w kawiarniach. Matki nie chcą zrywać ze swym dotychczasowym trybem życia i dziecko jej w związku z tym wszędzie towarzyszy. Pamiętam opatulane dzieciątka w becikach w głębokich wózkach. Tutaj szokował mnie widok dzieci w nosidełkach na brzuchu lub plecach rodzica z bosymi nogami i bez czapki, nie koniecznie w ciepłe dni. Widuje się zsiniałe dzieci w wózeczkach prowadzone do lub ze żłobków w bardzo skąpym ubraniu. Chciałoby się pospieszyć z jakimś okryciem, ale tu nie byłoby to dobrze odebrane. Lepiej udawać, że się nic nie zauważyło. W pewnym sensie uspokoiła mnie nauczycielka Rosjanka z pochodzenia opowiadając, że w Moskwie dzieci zazwyczaj bawiły się na dworze i nawet 20-stopniowy mróz nie był powodem do powrotu do domu. Mówiła, że zdarzały im się różne choroby, ale nie znały kataru.

Nie wiem czy ta metoda wychowu pozwoli żyć tym dzieciom tak długo jak ich prababkom. Angielki bez trudu dożywają 90-ki, a 100-ki też są osiągalne.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook