Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Chcemy mieć bezpieczne miasto?

Wyślijmy w teren więcej policjantów. Teza niby oczywista, ale jakie to proste widać dopiero, gdy się ją dobrze udokumentuje. I nie chodzi tu o patrole interwencyjne, ale zwykłych dzielnicowych, którzy nie mają nawet broni. Co zaskakujące, zwiększenie zatrudnienia w policji okazuje się, przynosić oszczędności.

Wykazali to naukowcy z Uniwersytetu w Cambridge przez rok prowadząc badania terenowe w Peterborough, niespełna 200 tysięcznym mieście. Miejscowa policja pomogła wytypować 72 punkty zapalne miasta, a badacze wysłali tam patrole. Mundurowi nie byli wyposażeni w broń ostrą. Nie spędzali tam całego dnia. Składali niespełna pięć wizyt, które trwały ponad pół godziny – zarówno częstotliwość, jak i długość były mniej więcej dwa razy większe niż w przypadku zwykłych patroli.

Ta niewielka różnica wystarczyła, aby zanotować o 39% niższy wskaźnik przestępstw w miejscach lepiej doglądanych niż te odwiedzane przez grupę kontrolną – o 20% mniej było też zgłoszeń mieszkańców w sprawie interwencji.

To przekłada się na konkretne oszczędności związane z odciążeniem systemu penitencjarnego. Na końcu okazuje się, że zatrudniając więcej ludzi w policji da się zarobić. Dwóch dodatkowych policjantów oznaczało o 86 mniej napaści rocznie, dzięki czemu udało się uniknąć kosztów utrzymania przestępców w więzieniach przez osiem lat. Z każdego funta wydanego na ludzi w terenie udało się oszczędzić ok. 5,5 funta.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook