Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Dożynki Prezydenckie Spała 2018. Podsumowanie [galeria zdjęć]

Dożynki Prezydenckie , jak co roku trwały dwa dni. Najważniejsza jej część odbyła się dnia drugiego w niedzielę 16 września. Niedzielne uroczystości dożynkowe rozpoczęły się przed kościołem w Spale, od wręczenia przez Parę Prezydencką dyplomów twórcom wieńców dożynkowych.

Następnie w Kaplicy Polowej AK została odprawiona msza święta z udziałem Prezydenta Andrzeja Dudy z małżonką Agatą Kornhauser-Dudą. Eucharystii przewodniczył i  ks. Sławoj Leszek Głódź, abp metropolita gdański.

Po mszy para prezydencka udała się do spalskiego parku, gdzie dokonała symbolicznego posadzenia dębu na 100-lecie odzyskania przez Polskę Niepodległości, poświęcony w Rzymie przez papieża Franciszka.

Tradycyjnie korowód dożynkowy z para prezydencka na czele udał się na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie nastąpił dalszy ciąg Ceremoniału Dożynkowego, który poprowadził Państwowy Zespół Ludowy Pieśni i Tańca „Mazowsze”.

W trakcie głównej części uroczystości Andrzej Duda przyjął od starostów dożynek – Ewy Szydłowskiej i Mariusza Załogi – bochen chleba. Prezydent dziękując za ten dar, zapewniał, że będzie go dzielił sprawiedliwie.

Druga część uroczystości poświęcona była korowodowi wieńców dożynkowych. Jako ostatni wniesiony został zwycięski wieniec, przygotowany przez mieszkańców Poręby Radlnej z województwa małopolskiego. Uroczystości oficjalne zakończył barwny występ zespołu Mazowsze.

Dożynkowym uroczystościom już od soboty towarzyszyły liczne imprezy, m.in. kiermasze i występy zespołów muzycznych. Można było też skosztować regionalnych potraw. Na scenie wystąpili Krzysztof Cugowski z zespołem, Mateusz Mijal oraz Zespół BOYS.

         

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook