Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Już nie mediateka, ale kulturoteka

Biblioteki przestają być już tylko składem książek, ale wielofunkcyjną przestrzenią publiczną, gdzie każdy może znaleźć miejsce dla siebie. Tak jest zarówno za oceanem, jak i w Europie. Teraz także w Warszawie.

Wawer, dzielnica stolicy, postanowił zainwestować w trzy tego typu obiekty. To już nie są biblioteki, ale kulturoteki. W nowym budynku znajdą się sala prób muzycznych, czytelnia, kącik internetowy, kawiarenka i sale wielofunkcyjne, w których będą m.in. organizowane zajęcia muzyczne i plastyczne.

W kolejnej będą dominować sale wielofunkcyjne – jedną z nich można będzie przekształcić w kino. Biblioteczny charakter budynku ma jednak podkreślać jego bryła, której fasada będzie przypominać równo stojące grzbiety książek.
Największy obiekt stanie w Falenicy jego budżet to 6 mln zł. Tutaj duża sala na 100 osób, która znajduje się na parterze będzie nawet wychodzi poza obręb budynku. Tak, aby latem można było organizować wydarzenia pod gołym niebem. Znajdzie się też miejsce na taras widokowy na dachu.

I to wszystko w czasie, gdy w naszym mieście utrąca się w pełni gotowy do realizacji projekt mediateki. Spycha się go do poczekalni, której już nie opuści. A wszystko z powodu liczenia wyborczych głosów. Kibiców sportowych jest więcej niż czytelników.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook