Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 8
«Marzec 2019 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Do wiosny pozostało

2019-03-21 08:06:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Malowanie to moja pasja – wernisaż Agaty Fornalczyk [filmy, zdjęcia]

4 marca o godz. 17.00 w Zajeździe Spalskim prezentowana była wystawa prac Agaty Fornalczyk. Wernisaż uświetnił występ Agnieszki Dębowskiej, półfinalistki muzycznego programu telewizji The Voice of Poland.

Agata Fornalczyk urodziła się w Tomaszowie Mazowieckim. Ukończyła Salezjańską Wyższą Szkołę Ekonomii i Zarządzania w Łodzi na kierunku Finanse i Bankowość, od 2000 roku mieszka w Smardzewicach. Rysunkiem interesuje się od dziecka, od 2015 roku bierze czynny udział w zajęciach malarstwa pod okiem Mirosława Bernackiego.

Malowanie to moja pasja, którą dzielę się z innymi – mówi autorka prac. Czuję się zaszczycona, goszcząc dziś na wystawie tyle wartościowych dla mnie osób. Wiem, że wsparcie rodziny, przyjaciół i znajomych jest najcenniejsze, pomaga mi realizować i rozwijać się w sztuce  – dodaje.

Pani Agata, nie czekając na wiek emerytalny, oddała się pasji tworzenia. Maluje głównie techniką akrylową inspirując się muzyką, literaturą i otaczającą rzeczywistością. Jej prace oddają urok i emocje miejsc, z którymi miała styczność, i które urzekły ją na drodze twórczych poszukiwań. Takim miejscem jest niewątpliwie Zalew Sulejowski. I to nad jego brzegami podczas spacerów o zachodzie słońca, poszukuje twórczych inspiracji. Na wystawie nie zabrakło również prac o tematyce kobiecej, romantycznej, namiętnej. Zasłonięte twarze kobiet – jak twierdzi autorka – symbolizują tajemniczą naturę kobiety.

Warto w życiu odkrywać swoją pasję, bez względu na wiek. Pozwolić sobie tu i teraz, nie czekając na jutro, by żyć w zgodzie z samym sobą. A potem już tylko pozwolić, by ciężka praca nad doskonaleniem wypełniła resztkę naszego, wolnego czasu.

 

Podziękowania.
Dziękuję moim najbliższym, którzy byli przy mnie w tym dniu, Mirkowi Bernackiemu, mojemu nauczycielowi malarstwa, który stara się nauczyć mnie jak najwięcej, moim cudownym koleżankom z klasy, bo to dzięki nim odbył się wernisaż: Lenie za przygotowanie sali i i poczęstunku, Agnieszce za piękny występ, Ani za doradztwo fachowe, Iwonce, Monice, Marzence i Małgosi za wsparcie duchowe. Mojej kochanej kuzynce Violi prowadzącej spotkanie. Agnieszce Podwysockiej za mnóstwo pomysłów i pomoc redaktorską.
 
Dziękuję Pani Kasi Kuszewskiej – mojej nauczycielce jęz. angielskiego, niesamowicie pozytywnej osobie oraz mojej szefowej Żanecie Wiśnik za optymizm i ciągłe powtarzanie mi, że mogę, że dam radę i że marzenia są po to aby je spełniać. Koleżankom z pracy, za cierpliwość i wyrozumiałość w czasie przygotowywania wernisażu.
Agata Fornalczyk

 

 
     
     
     

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook