Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«grudzień 2023 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Mieszkania treningowe

W Poznaniu rusznajwiększy w Polsce program mieszkań treningowych (wspólne lokale socjalne ze wsparciem trenerów i psychologów). Na pierwszy rzut 12 lokali poprowadzą m.in Monar, Caritas, Barka, Wielkopolskie Stowarzyszenie Lokatorów. Kolejne 38 niebawem. Cały program współtworzony jest przez miasto wraz z NGOsami działającymi w sferze wykluczenia. W wyposażenie lokali angażują się prywatne firmy.

Bezdomni, wychowankowie domów dziecka, kobiety po przejściach będą się w nich uczyć samodzielnego życia! Wszystkie lokale znajdą się w miejskich zasobach komunalnych.

Nie każdy po wyjściu z ośrodka poradziłby sobie sam w mieszkaniu. Stąd pomysł żeby taką formą przejściową między brakiem mieszkania, a mieszkaniem samodzielnym, wprowadzić mieszkanie treningowe. W jednej przestrzeni będą trzy, cztery środowiska. Przez środowisko mam na myśli jedną osobę albo na przykład matkę z dziećmi, która uciekła przed przemocą w rodzinie – mówi zastępca prezydenta Poznania, Tomasz Lewandowski.

Osoby te będą podpisywały umowę minimum na pół roku, a maksymalnie na 3 lata. Przez ten czas do mieszkania kilkanaście razy w miesiącu będzie przychodził terapeuta. – W sytuacji gdy osoba przez wiele lat na przykład zamieszkuje w ośrodku dla bezdomnych, to jest doskonała formuła wyjścia z tego ośrodka. Terapeuta, trener będzie pomagał w zdobyciu pracy, załatwieniu wszystkich spraw urzędowych – dodaje Lewandowski.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook