Powrót do listy30 kg pociętego tytoniu w bagażniku 52-letniego tomaszowianina

21 sierpnia 2019 roku policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą zatrzymali do kontroli kierującego samochodem marki Citroen, który przewoził dwa worki wypełnione tytoniem bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Funkcjonariusze uzyskali informację, z której wynikało, że jadący citroenem 52 –letni tomaszowianin może przewozić tytoń bez akcyzy. Z chwilą jego zatrzymania w bagażniku ujawnili 30 kg pociętego tytoniu.  Łączna wartość narażenia na uszczuplenie Skarbu Państwa z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego wyniosła ponad 23 tysiące złotych, co stanowi przestępstwo skarbowe. Mężczyzna przyznał się do zarzucanego mu czynu, za co grozi mu do 3 lat pozbawienia wolności. Ponadto w wyniku kontroli policjanci ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook