Powrót do listy„Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” na zamku w Inowłodzu

18 października na Zamku Kazimierza Wielkiego w Inowłodzu odbył się koncert pt. „Bal dla ubogich. Tribute to Tuwim” w wykonaniu zespołu AGNELLUS. Koncert promował album pod takim właśnie tytułem, nagrany w 125 rocznicę urodzin Juliana Tuwima. Grupa zagrała utwory, znajdujące się na płycie, skomponowane do mniej znanych wierszy poety. Były to autorskie kompozycje członków zespołu. Program został w całości stworzony z autorskich kompozycji do tekstów Juliana Tuwima. Zespół współtworzą: Agnieszka Kowalska-Owczarek – śpiew, Agnieszka Nowak – gitara akustyczna, Tomasz Kowalski – gitara basowa, Daniel Machoś – gitara elektryczna, Mateusz Joachimiak – perkusja

Po koncercie odbył się XV wernisaż „Sztuka na Zamku” podczas którego można było podziwiać obrazy przygotowane przez Stowarzyszenie Amatorów Plastyków z Tomaszowa Mazowieckiego z którym Gminne Centrum Kultury współpracuje od ponad 6 lat. Na wystawie pojawiły się obrazy: Mariana Bunzela, Weroniki Glazy- Kifner, Leszka Klamy, Lecha Kozdrója, Mariana Matuszewskiego, Czesława Mizerskiego, Krystyny Marcinkowskiej, Aleksandra Prokhorowa, Ewy Siniarskiej, Wiesławy Urbańskiej, Urszuli Wojciechowskiej.

Zadanie „Bal dla ubogich – album muzyczny – Tribute to Tuwim” zostało zrealizowane dzięki dofinansowaniu z budżetu Województwa Łódzkiego.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook