Powrót do listyCzytelnicy piszą – Refleksja przedwyborcza

Szanowni Państwo pozwólcie, że podzielę się refleksją na temat wyborów samorządowych, bo te są blisko nas. Tutaj na terenie Gminy Lubochnia będziemy odczuwać dobre czy niedobre wybory radnych czy wójta (oczywiście w naszej ocenie). Wybory na radnych są już za nami, przed nami II tura wyborów 04.11.2018r. na Wójta Gminy.

Wszyscy wyborcy biorący udział w wyborach będą mieli prawo postawić tylko jeden znak X. Wielu z nas po odebraniu karty do głosowania bez wahania postawi krzyżyk przy nazwisku jednego z dwóch kandydatów, dla innych będzie to dylemat, na którego zagłosować?

Słysząc różne wypowiedzi na temat kandydatów to przykro słuchać, że to jest walka, bitwa na słowa i inne epitety. Osobiście autorom takich wypowiedzi życzę , dobrej pamięci aby kiedyś , gdy przyjdzie refleksja i pojawi się pytanie – jak można było coś takiego powiedzieć? – aby pamiętali, że słowa mogą bardzo zranić.

Było takie powiedzenie : JEŚLI NIE WIESZ JAK SIĘ ZACHOWAĆ ? – TO ZACHOWAJ SIĘ PRZYZWOICIE.

Spróbujmy podejść z rozwagą do wyborów.

Przy podejmowaniu decyzji może wyobraźmy sobie , że mamy dwoje dzieci ( dwóch synów) i chcemy powierzyć nasz dorobek jednemu z nich bo nie można go podzielić.

Analogicznie do wyborów na wójta nasi dwaj synowie wystawili swoje kandydatury a my jako rodzice musimy zdecydować, który z nich lepiej będzie zrządzał ?

No i tutaj rodzą się pytania i wątpliwości:
Jak będzie wyglądała gospodarność ?
Oszczędności, czy nasza krwawica nie zostanie roztrwoniona ?
C
zy będą mieli środki aby wszystko dalej funkcjonowało?
P
ozyskanie pieniędzy na dalszy rozwój,
Pozyskanie wykonawców dla nowych inwestycji,
Współpraca z innymi,
J
ak zyskać, aby za dużo nie stracić?
Co ci moi synowi w życiu zrobili, jak robili?

Odpowiedzmy sobie sami na te pytania za parawanem, doradcą niech będzie Wasze sumienie.
Życzę trafnych decyzji abyśmy przy kolejnych wyborach mogli powiedzieć – UDAŁO SIĘ WSZYSCY JESTEŚMY WYGRANYMI.

Życzę również Państwu aby 11.11.2018 r. w setną rocznicę odzyskania niepodległości poczuli Państwo wolność i pomyśleli o tych, którzy tę wolność dla nas zdobywali i za jaka cenę. Żyjmy w tej naszej małej ojczyźnie i cieszmy z naszych wspólnych osiągnięć.

Mieszkaniec Gminy Lubochnia
(nazwisko do wiadomości redakcji)

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook