Powrót do listyDzień Bezpiecznego Internetu

O tym czym jest cyberprzemoc, jak się przed nią bronić, jakie są konsekwencje dla jej sprawców oraz jak poruszać się po wirtualnym świecie internetu, w przeddzień ,,Światowego Dnia Bezpiecznego Internetu” mówili policjanci z tomaszowskiej komendy, podczas spotkania z uczniami Szkoły Podstawowej w Komorowie. W związku ze zbliżającymi się feriami, przypomnieli również podstawowe zasady bezpiecznego wypoczynku zimowego.

Odpowiadając na zaproszenie Dyrekcji Zespołu Szkół w Komorowie, przeddzień ,,Dnia Bezpiecznego Inetrnetu” przypadającego w br. na 5 lutego, a odbywającego się w tym roku pod hasłem ,,Działajmy razem” policjanci z Komendy Powiatowej w Tomaszowie Mazowieckim w osobie dzielnicowego rejonu XI asp.sztab. Andrzeja Klewina, Oficera Prasowego asp. Grzegorza Stasiaka oraz policjantki z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą i Korupcją, zajmującą się zwalczaniem cyberprzestepczości asp. Emilią Rożnowską , przeprowadzili prelekcyjne spotkania z uczniami szkoły, w trakcie których omówili zagrożenia jakie czyhają na nich w internetowej sieci. Podczas spotkań, uczniowie dowiedzieli się czym jest ,,hejt”, jakie są konsekwencje mowy nienawiści w internecie, oraz z jakimi formami i przejawami tego negatywnego zjawiska mogą się spotkać. Policjanci omówili również kwestie dotyczące konsekwencji nieprzestrzegania i łamania praw autorskich.

W związku ze zbliżającym się zimowym wypoczynkiem w ramach akcji ,,Bezpieczne Ferie 2019” udzielili również uczniom cennych porad jak bezpiecznie korzystać zimowego wypoczynku.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook