Powrót do listyDzień Górnika wśród przedszkolaków

Święto Górników obchodzone jest tradycyjnie 4 grudnia. Tego dnia przypada dzień Św. Barbary z Nikomedii patronki górników i wszystkich osób związanych z wydobyciem paliw kopalnych. Święta Barbara patronuje również trudnej pracy marynarzy, rybaków, żołnierzy i kamieniarzy.

W tym dniu przedszkolaki z Przedszkola nr 7 dowiedziały się, jak trudna i ciężka jest praca górnika w kopalni, z czego składa się galowy strój górniczy. Barwami górniczymi są czerń i zieleń, ponieważ czerń symbolizuje ciemności podziemia, a zieleń nadzieję na ujrzenie zielonej trawy po pracy. Dzieci obejrzały filmy o kopalniach, maszynach górniczych i sposobie drążenia wyrobisk. Bardzo podobała się im zabawa „Czarny węgiel”, podczas której doskonaliły sprawność ruchową i liczenie. Rysowały także węglem drzewnym i śpiewały piosenkę „W kopalni” z wykorzystaniem instrumentów.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook