Powrót do listyDzień Patrona w Szkole Podstawowej nr 3

Szkoła Podstawowa nr 3 w Tomaszowie Mazowieckim 19 marca obchodziła Dzień Patrona. Placówka nosi imię największego z Polaków jakim był Józef Piłsudski. Marszałek uznawał wartości, które nauczyciele z całą mocą pragną przekazać swoim wychowankom: szacunek do drugiego człowieka, oddanie sprawie oraz miłość do Ojczyzny.

W tym trudnym dla wszystkich roku szkolnym świętowanie Dnia Patrona miało dla społeczności szkolnej szczególne znaczenie. Uczniowie i nauczyciele zjednoczyli się w działaniu i pokazali, że mimo pracy w różnych miejscach, nie zostali rozdzieleni przez panującą pandemię, że wciąż są wielką rodziną „Trójki”. Wszystkie starania i myśli przełożyły się na działania. Zarówno uczniowie przebywający na nauce zdalnej, jak ci najmłodsi, którzy uczyli się w placówce pokazali, jak pięknie można świętować ten szczególny czas.

W roku szkolnym 2020/2021 Dzień Patrona został ogłoszony Tygodniem Patrona. Klasy pierwsze zdecydowały się zaśpiewać „Krakowiaka” (piątoklasiści zagrali ten utwór na instrumentach). Klasa 2B także zagrała wspomniany utwór na flażoletach, a trzecioklasiści wspaniale wykonali ten radosny narodowy taniec. Najmłodsi uczniowie z rodziny „Trójki” spisali się znakomicie, utrwalając wspomnienia o Piłsudskim i jego czynach na obrazach i kolażach. Nie możemy nie wspomnieć o „Zeróweczce”, która zdobywając wiedzę o Naczelniku, wykonała przepyszny deser na imieniny Józefa Piłsudskiego.

Szóstoklasiści, zaprezentowali swoje umiejętności, wykorzystując wizerunki naszego Patrona do tworzenia memów. Mogłoby się wydawać, że takie nowoczesne podejście odbierze powagę i wyniosłość samemu Piłsudskiemu. Nic bardziej mylnego. Uczniowie z wielkim szacunkiem przenieśli naszego Naczelnika w świat XXI wieku. Wszystkie działania uczniów zostały zaprezentowane na szkolnym Facebooku.

Obchody Dnia Patrona nie odbyłyby się bez zaangażowanie wychowawców, którzy na lekcjach przybliżyli uczniom postać Marszałka. Niezaprzeczalnie wielkie podziękowania należą się również Rodzicom naszych podopiecznych, ponieważ to oni motywują swoje pociechy oraz cierpliwie angażują się w proponowane przez szkołę działania. Zwieńczeniem tygodniowego celebrowanie było uroczyste złożenie kwiatów oraz zapalenie zniczy pod Pomnikiem Poległym Legionistom Piłsudskiego.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook