Powrót do listyImpresje… Blandyny Firuty

W piątek 30 czerwca w Muzeum w Tomaszowie Mazowieckim nastąpiło uroczyste otwarcie wystawy malarki Blandyny Firuty. W spotkaniu uczestniczyło kilkadziesiąt osób – mieszkańców miasta i przyjaciół artystki. Otwarcia dokonała sama autorka wystawy wspólnie z dyrektorką muzeum Dorotą Bill-Skorupą oraz Grażyną Srebrzyńską starszą renowator sztuki.

Wystawę tworzy 45 obrazów z ostatnich dwóch lat malarki.

Blandyna Anna Firuta urodziła się w Tomaszowie Mazowieckim, w którym ukończyła I Liceum Ogólnokształcące. Zamiłowanie do malowania odkryła jako uczennica szkoły podstawowej, zaczynała od akwareli. Po ukończeniu liceum opuściła Tomaszów, do którego powróciła na stałe po 27 latach. Od 2006 roku na poważnie zajmuje się malarstwem i jest członkinią Stowarzyszenia Amatorów Plastyków w Tomaszowie Mazowieckim. Maluje w akwareli i oleju. Tworzy również prace w pasteli. Tematem prac malarki jest pejzaż, portret, florystyka, martwa natura i marynistyka.

Wystawa prac Blandyny Firuty w muzeum potrwa do 30 lipca 2017 r.

Jeśli artykuł Ci się podobał, udostępnij go by inni też mogli go przeczytać. A jeśli chcesz być na bieżąco polub nasz fanpage na Facebooku!

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook