Powrót do listyIX Forum Ekologiczne w ZSP nr 8 na Nadrzecznej

10 czerwca 2021 roku w Zespole Szkół Ponadpodstawowych nr 8 odbędzie się IX Forum Ekologiczne. Przedsięwzięcie kierowane jest do uczniów szkól podstawowych z terenu powiatu tomaszowskiego.

Forum współtworzą dwa elementy – konkurs oraz  wykłady i pokazy chemiczne. Obie części obrazują wielość i różnorodność zagadnień ekologicznych oraz ich aspekt praktyczny.

We wcześniejszych latach podejmowaliśmy już tematykę smogu miejskiego, eutrofizacji oraz odnawialnych źródeł energii. W tym roku skupiamy się na hydrologii i jej znaczeniu dla ekosystemu. Interesują nas także sposoby ponownego zagospodarowania odpadów recyklingowych..

W ramach Forum planujemy:

Wykłady zaproszonych gości – specjalistów z zakresu hydrologii:

– wykład dr Alicji Zawadzkiej z Politechniki Łódzkiej pt.: „Charakterystyka wód powierzchniowych w Polsce”;

– wykład prof. Beaty Gabryszewskiej ze SGGW w Warszawie pt.: „Susza hydrologiczna ” – gospodarka zasobami wody w dobie zmian klimatycznych;

– wykład mgr inż. Moniki Nastarowicz z Politechniki Łódzkiej pt.: „Woda źródło życia”.

Konkurs pt.: „Nie wyrzucaj – wykorzystaj ponownie”.

Pokazy i prezentacje chemiczne.

Zapraszamy do zapoznania się z regulaminem konkursu dostępnym na stronie Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 8.

https://zsp8.eu/wpis/ix-forum-ekologiczne

Serdecznie zapraszamy na Nadrzeczną!

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook