Powrót do listyJestem bezpieczny w sieci-lekcja biblioteczna z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu

Dzień Bezpiecznego Internetu – święto obchodzone w całej Europie w pierwszej połowie lutego. Został ustanowiony z inicjatywy Komisji Europejskiej w ramach programu „Safer Internet”. Celem ustanowienia takiego dnia było zwrócenie uwagi na kwestię bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych.

W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu organizowany jest przez Fundację Dajemy Dzieciom Siłę oraz NASK, odpowiedzialne za realizację programu „Safer Internet” w Polsce. Co roku, organizatorzy zachęcają szkoły, organizacje pozarządowe, firmy i prywatne osoby do realizowania przez cały luty lokalnych inicjatyw na rzecz bezpieczeństwa młodych internautów.

Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej 25 i 26 lutego zaprosił dzieci z klasy I i III Szkoły Podstawowej nr 12 na lekcje biblioteczne poświęcone bezpieczeństwu w Internecie.

Dzieci dowiedziały się ,że Internet to nic innego jak duża liczba komunikujących się ze sobą komputerów za pomącą różnych łączy tj. telefonicznych , radiowych. Dlatego sam w sobie nie jest ani dobry ani zły. Jest narzędziem, a każde narzędzie może zostać wykorzystane do dobrych, ale i do złych celów. To od nas zależy, jaki zrobimy z niego użytek. Najczęściej korzystamy z sieci, gdyż jest to kopalnia wiedzy, wielki plac zabaw, narzędzie komunikacji.

Celem spotkania było uświadomienie uczniom, by w sposób świadomy korzystały z internetu. Stworzyliśmy listę bezpiecznych zachowań w sieci. W jaki sposób reagować jeśli napotkamy na dziwne lub podejrzane strony w Internecie. Na spotkaniu dzieci miały możliwość wzięcia udziału w ćwiczeniach związanych z bezpieczeństwem w sieci. Spotkanie urozmaiciły krótkie bajki z serii Sieci@ki.PL.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook