Powrót do listyKramy Inowłodzkie już wkrótce

Kasztelania Inowłodzka zapraszają do Inowłodza na Kramy Inowłodzkie, czyli Wielką Średniowieczną imprezę. Już 22 czerwca 2019 r.
W Inowłodzu odtworzą dla Was historię sprzed 600 lat. Tak, tak, będzie się działo.
Zabawy dla dzieci, kramy, warsztaty, walki, pokazy… Wszystko w jednym miejscu, w Inowłodzu na zamku i podzamczu. Cały dzień zabaw, śpiewu, tańca i radości.

Dawno, dawno temu, za górami, za lasami, na Zamku Królewskim w Inowłodzu tętniło życie. Kupcy, rzemieślnicy, podróżnicy z zamorskich krain ciągnęli ze swoimi towarami, aby tu, w Inowłodzu przeprawić się przez Komorę Celną. W miasteczku było gwarnie, wesoło, tłoczno. Pod zamkiem rozstawiano kramy, namioty i warsztaty. Rycerze przechadzali się między straganami i kupowali swym damom serca podarki. Znużeni długą podróżą wędrowcy, posilali się strawą u lokalnych karczmarzy. Zespoły trubadurów pogrywały radośnie to tu, to tam, z nadzieją na sowity zarobek, a nadworny błazen, którego uwielbiali i duzi i mali, siadał od czasu do czasu na wygodnym zydelku i opowiadał pacholętom przedziwne historie.
Kochani, zapraszamy do Inowłodza na Kramy.
To już 22 czerwca 2019 r.
Odtworzymy dla Was historię sprzed 600 lat.
Tak, tak, będzie się działo.
Zabawy dla dzieci, kramy, warsztaty, walki, pokazy… Wszystko w jednym miejscu, w Inowłodzu na zamku i podzamczu. Cały dzień zabaw, śpiewu, tańca i radości.
Program wkrótce.

Informacje formalne dla Braci Rycerskiej:
Zapraszamy do Inowłodza 21-23 czerwca.
Impreza datowana na 14-15 wiek, ale możliwe są odstępstwa.
Mile widziane są wszystkie grupy i indywidualni, jednakże prosimy pamiętać o poprawności historycznej. Od piątku do niedzieli obowiązują pełne stroje, obóz będzie rozbity wkoło zamku. Tu przestrzegamy szczególnie poprawności historycznej. Bez plastików, puszek i innych takich.
Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: kasztelaniainowlodzka@gmail.com
Zapewniamy wikt w sobotę i niedzielę.
O nasze brzuszki w tym roku zadba Gawra, która gotuje dla historycznych przez całą sobotę 🙂
Kramiarze i rzemieślnicy historyczni mile widziani – prosimy o kontakt jw.
W planach: turniej łuczniczy, bieg dam, inscenizacja i kilka innych wydarzeń o których wkrótce.

Źródło:
https://www.facebook.com/events/149005446032858/

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook