Powrót do listyLokomotywą w zaczarowany świat książek

5 lutego uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 12 w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Tomaszowie Mazowieckim zostali pasowani na czytelników biblioteki.

Aby wypożyczyć swoją pierwszą książkę, musieli wybrać się czarodziejskim pociągiem do biblioteki szkolnej. Podczas jazdy, na czele z Maszynistą, recytowali kolejne fragmenty „Lokomotywy” Juliana Tuwima.

W czasie podróży napotykali rozmaite przeszkody, które musieli pokonać, by dotrzeć do celu. Na ich drodze pojawiali się bowiem bohaterowie znanych bajek, którzy zadawali pierwszakom zagadki związane z napotkaną postacią. Dzieci prawidłowo odpowiedziały na zadane pytania i tym sposobem bez problemu dotarły do kresu swej podróży – do krainy książki.

Na miejscu zostały zapoznane z zasadami korzystania z biblioteki szkolnej. Dowiedziały się również jak należy obchodzić się z książkami i jakie korzyści płyną z ich czytania. W dalszej części pierwszaki złożyły przyrzeczenie i zostały pasowane na czytelników biblioteki. Otrzymali także pamiątkowe zakładki do książek, które przygotowali uczniowie z klas starszych.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook