Powrót do listyNajwiększe szkolenie łódzkich Terytorialsów.

Na terenie ośrodka poligonowego koło Torunia odbywa się największe pod względem liczby żołnierzy szkolenie poligonowe w historii 9 Łódzkiej Brygady Obrony Terytorialnej.
Trwa szkolenie zintegrowane, podstawowe i wyrównawcze żołnierzy 91 batalionu lekkiej piechoty ze Zgierza. Blisko 500 łódzkich Terytorialsów szkoli się i doskonali swoje umiejętności na terenie Centrum Szkolenia Artylerii i Uzbrojenia w Toruniu. Zakończenie ćwiczeń planowane jest na koniec tego tygodnia. W ostatnich dniach szkolenia odbędzie się sprawdzian umiejętności praktycznych żołnierzy.
Dla ochotników, którzy rozpoczęli szkolenie podstawowe to czas, w którym muszą pokonać swoje słabości. Ćwiczenia są bardzo intensywne i wyczerpujące, wymagają również dobrej sprawności fizycznej. Jednak jak zapewnia ppor. Magdalena Kopacka z 91blp „wszyscy radzą sobie bardzo dobrze. Zwieńczeniem ich wysiłku będzie uroczysta przysięga wojskowa, którą złożą 19 września w Zgierzu”.
Szkolenie wyrównawcze i specjalistyczne odbywa się dla żołnierzy, którzy przysięgę wojskową i pierwszy etap szkolenia mają już za sobą.
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook