Powrót do listyOszukiwał mieszkańców bloku na osiedlu Obrońców Tomaszowa z 1939 r., grozi mu kara do 8lat więzienia

Czujność sąsiadów i szybka reakcji policjantów doprowadziła do zatrzymania 47-letniego mieszkańca Tomaszowa Mazowieckiego, który pod legendą ,,konserwacji domofonów” oszukiwał mieszkańców jednego z bloków na Osiedlu Obrońców Tomaszowa z 1939 roku. Oszust usłyszał zarzuty, za które grozi mu kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności.

Oficer dyżurny tomaszowskiej jednostki policji 9 września 2020 roku, około godziny 14:00 otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonego mieszkańca jednego z bloków na osiedlu O.T.M z 1939 r. w Tomaszowie Maz. że po klatkach schodowych przemieszcza się mężczyzna pobierający opłaty za konserwację domofonów, która jak wynikało z wiedzy zgłaszającego jest już wliczona w czynsz. Na interwencję dyżurny skierował patrol znajdujący się najbliżej bloku, w którym miał działać ,,wątpliwy” windykator. Policjanci ruchu drogowego już po chwili byli na miejscu interwencji gdzie na klatce schodowej jednego z pięter bloku zastali 47-letniego tomaszowianina oraz kilkoro mieszkańców bloku. Jak ustalili mundurowi 47-latek wprowadzał w błąd mieszkańców bloku informując ich, że otrzymał zlecenie poboru opłat z tytułu planowanej konserwacji domofonów. Mężczyzna by nie budzić podejrzeń i być bardziej autentyczny posiadał przy sobie działający terminal płatniczy, pieczątkę oraz zeszyt, w którym prowadził rejestr pobranych opłat. W ten sposób wprowadził w błąd jedną z mieszkanek bloku pobierając od niej ,,opłatę” w wysokości 54 zł, za którą wystawił potwierdzenie będące w rzeczywistości tzw. wizytówką z terminala. Ponadto usiłował w ten sam sposób oszukać zgłaszającego interwencję oraz kolejnego z sąsiadów. Policjanci zatrzymali 47-latka przy którym ujawnili pobrane od oszukanej pieniądze. Po przewiezieniu do komendy, usłyszał zarzuty oszustwa oraz jego dwukrotnego usiłowania za co grozi kara nawet do 8 lat pozbawienia wolności. Policjanci ustalają od kiedy działała zatrzymany mężczyzna oraz czy nie oszukał wcześniej innych osób.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook