Powrót do listyPowybijał szyby w przystankach autobusowych, teraz grozi mu kara do 5 lat

Obywatelska postawa i szybka reakcja mundurowych doprowadziły do zatrzymania nastoletniego wandala, który w centrum Tomaszowa Mazowieckiego zdewastował wiatę przystankową. Nietrzeźwy 17-latek kopniakiem wybił cztery szyby o wartości 1400 zł. Usłyszał zarzut uszkodzenia mienia. Grozi za to do 5 lat pozbawienia wolności. O losie nastoletniego wandala zadecyduje sąd.

W środę 20 lutego 2019 roku, tuż przed godziną 22:00 oficer dyżurny tomaszowskiej komendy został zaalarmowany przez naocznego świadka, iż przy ulicy Warszawskiej w Tomaszowie Mazowieckim młody mężczyzna, kopał w szyby wiaty przystankowej. Dyżurny skierował na miejsce policjantów Wydziału Kryminalnego, którzy wracając z innego zdarzenia po chwili znaleźli się we wskazanym miejscu. W rejonie przystanku zatrzymali młodego mężczyznę, który twierdził, że jest niewinny i musiało dojść do pomyłki. Co innego wynikało jednak z relacji naocznego świadka. By rozwiać wszelkie wątpliwości, technik kryminalistyki na powierzchni wybitych szyb zabezpieczył ślady, które ponad wszelką wątpliwość wskazywały, iż mundurowi mają w rękach sprawcę zniszczenia przystankowej wiaty. Potwierdził to również zapis z kamer monitoringu. Nastolatka poddano badaniu, które wykazało iż miał w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Po wytrzeźwieniu, 21 lutego, młodzieniec usłyszał zarzut uszkodzenia mienia o wartości 1400 zł. Za taki czyn grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności. O dalszym losie młodocianego wandala zadecyduje sąd. Świadkowi, który przyczynił się do zatrzymania sprawcy, gratulujemy wzorowej obywatelskiej postawy. To kolejny dowód na to, że dzięki właściwej reakcji każdy z nas może przyczynić się do poprawy bezpieczeństwa.

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook