Powrót do listyProblemy rodzinne powodem próby samobójczej

Strażnicy miejscy i strażacy z Państwowej Straży Pożarnej w Tomaszowie Mazowieckim uratowali niedoszłego samobójcę

W dniu 17 października, około godziny 20:20, dyżurny Straży Miejskiej w Tomaszowie Mazowieckim przyjął zgłoszenie,dotyczące osoby leżącej w zaroślach, na terenie Rezerwatu Niebieskie Źródła. We wskazane  miejsce został wysłany patrol. Okazało się, że zgłoszenie dotyczy 33 – letniego mieszkańca Tomaszowa, który chce popełnić samobójstwo.

Desperat stał na jednej z wysepek rezerwatu. Strażnicy miejscy, z udziałem uczestniczących w interwencji strażaków, niezwłocznie podjęli dialog negocjacyjny. W toku prowadzonych czynności mężczyzna poinformował, że ma problemy rodzinne, z którymi nie jest w stanie sobie poradzić, i że ma zamiar odebrać sobie życie. Oczekując na przyjazd sprzętu pływającego, funkcjonariusze nieustannie prowadzili rozmowę z 33-latkiem, próbując odwieść go od tragicznego postanowienia. Stan mężczyzny był jednak na tyle niestabilny, że w pewnym momencie rzucił się do lodowatej wody. Strażacy zareagowali błyskawicznie, podejmując niedoszłego samobójcę. Patrol Straży Miejskiej, który ustawiony był w miejscu umożliwiającym przejęcie ratowanego mężczyzny, udzielił mu doraźnej pomocy, do czasu przybycia karetki pogotowia. Mężczyzna został przewieziony do szpitala, na oddział psychiatryczny.

 

źródło: Straż Miejska Tomaszów Mazowiecki

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook