Powrót do listySzalom dla przedszkolaków

W tak nietypowy sposób powitała 5 września dzieci z Przedszkola nr 16 Felicja Weiss z Izraela. Pojawiła się w towarzystwie Zbigniewa Milczarka, polonisty z SP nr 13. Przedszkolaki były świetnie przygotowane. Zadały gościowi z Izraela kilkanaście pytań. Były ciekawe, jak wyglądają hebrajskie litery. Dowiedziały się, że Felicja Weiss zna 6 języków. Pytały o klimat panujący w Izraelu, a także o to, co jest największym przysmakiem w tym kraju.  

Tradycją w Przedszkolu nr 16 stało się już czytanie dzieciom jednego z wierszy Juliana Tuwima w obcym języku. W ubiegłym roku wysłuchały francuski przekład Lokomotywy w interpretacji Zofii Kamionowskiej z Warszawy. Tym razem był to Spóźniony słowik czytany po hebrajsku przez Felicję Weiss. W rolę polskiego lektora wcielił się, jak zwykle, Zbigniew Milczarek.  

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook