Powrót do listySzkolenie spadochronowe kawalerzystów

W oparciu o Ośrodek Szkolenia Aeromobilno – Spadochronowego w Leźnicy Wielkiej, 06. lipca rozpoczął się kurs specjalistyczny na spadochronach AD-2000 poziom III, który potrwa do końca lipca. Kawalerzyści z 25 Brygady Kawalerii Powietrznej zostali przerzuceni w nieznany im wcześniej rejon (lotniska Masłów – Kielce), by zrealizować założenia programowe ostatniego, najtrudniejszego poziomu szkolenia spadochronowego, w tej grupie spadochronów.

Każdy skok na tym szkoleniu, przygotowuje żołnierzy do skoku bojowego i oddawany jest z minimalnej wysokości 3000m n.p.m. z częściowym i pełnym oporządzeniem oraz z zestawami nawigacyjnymi do wykonywania skoków bez widoczności punktu lądowania. W czasie trwania kursu, każdy żołnierz wykona po ok. 30 skoków, z czego większość skoków realizowana jest w połączeniu z przelotami do wskazanego z mapy punktu, a zrzut skoczków odbywa się poza granicą słyszalności danego statku powietrznego. W tym ćwiczeniu kursanci przelatują w linii prostej dystans ok 17 km. Statek powietrzny M-28B/PT został przydzielony do tego szkolenia z 8 Bazy Lotnictwa Transportowego z Krakowa.

Źródło: 25BKPow

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook