Powrót do listyTest Coopera w Tomaszowie Mazowieckim. Sprawdź swoje możliwości!

Co to jest test Coopera?
Próba wytrzymałościowa opracowana przez amerykańskiego lekarza Kennetha H. Coopera na potrzeby armii USA w 1968 roku, polegająca na 12-minutowym nieprzerwanym biegu. Obecnie jest szeroko stosowany do badania sprawności fizycznej przede wszystkim sportowców. Celem Testu jest określenie maksymalnej wydolności tlenowej, która jest wyznacznikiem kondycji fizycznej. Kondycję fizyczną, w zależności od wieku i płci określa się na podstawie pokonanego dystansu. Dla każdej kategorii wiekowej oraz płci określono odpowiednie normy klasyfikacyjne, które powiedzą Wam, na jakim obecnie jesteście poziomie sportowym.

 

Jak wygląda test Coopera?
Bieg jest wyjątkowy, bowiem nie ma mety. Jest nią wyłącznie ograniczający rywalizację z samym sobą czas. Przez 12 minut będziecie mieli za zadanie przebiec po prostu jak najwięcej. Na sygnał nadzorującego test trenera zatrzymacie się po upływie dozwolonego czasu a on domierzy metry do pełnego okrążenia i poda wasz wynik, który na koniec zajęć będziecie mogli omówić.

Co zrobić by wziąć udział?
Ważne, aby przyjść, nie bać się i pobiec realnie na miarę swoich możliwości, aby test był miarodajny. Dla bardziej zaawansowanych biegaczy próba wysiłkowa Coopera będzie doskonałą informacją, na jakich prędkościach trenować w okresie jesienno-zimowym. Dzięki wynikowi będziecie mogli określić, jaką średnią powinniście osiągać na standardowych długich rozbieganiach, aby nie były to puste kilometry.

Kiedy i gdzie w Tomaszowie?
Przyjdźcie 14 października o 9:30 na bieżnię przy dawnym Gimnazjum nr 7 przy Starostwie Powiatowym.

Nawet, jeśli nigdy wcześniej nie uczestniczyliście w treningach naszej akcji – zapraszamy! Robert Pietraszewski oraz Michał Klatka Biegam Bo Lubię Tomaszów Mazowiecki.

Zarówno test jak i treningi są darmowe!

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook