Powrót do listyUczyli, jak prawidłowo palić w piecu [film, zdjęcia]

9 lutego 2019 r. na placu Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim odbyło się pokazowe rozpalanie w piecu.

Jak prawidłowo palić w piecu. Pokaz na pl. Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim

Opublikowany przez Format3A Sobota, 9 lutego 2019

W godzinach od 10 do 13 swoją wiedzą na temat rozpalania w piecu metodą „od góry” dzielili się z mieszkańcami tomaszowscy kominiarze. Metoda palenia w piecu tzw. „od góry” emituje znacznie mniej dymu i pozwala zaoszczędzić nawet do 30% paliwa. Większość użytkowników pieców grzewczych rozpala je za pomocą tradycyjnej metody tzw. palenia „od dołu”. Polega ona na rozpaleniu paliwa, czyli węgla lub drewna, poprzez umieszczenie pod nimi źródła ognia. Innymi słowy, na rozżarzoną rozpałkę wsypuje się węgiel lub kładzie się szczapy drewna.

 
Rozpalanie od góry natomiast polega na zastosowaniu w starych piecach i kotłach nowoczesnej techniki palenia (spalania współprądowego – tak działają nowoczesne kotły retortowe). Ta prosta i bezkosztowa zmiana pozwala spalać węgiel i drewno bez kopcenia (a nawet zupełnie bez dymu), oszczędzać pieniądze i czas, którego nie trzeba już spędzać w kotłowni. Stary kocioł rozpalony od góry nie będzie tak efektywny i wygodny jak nowoczesne kotły, ale i tak w porównaniu z dotychczasowym stanem poprawa będzie kolosalna a jej koszt – nawet nie zerowy a ujemny, bo zarobisz na efektywniejszym spalaniu.
Podczas pokazu na płycie placu Kościuszki wystawiło się kilka firm oferujących kotły, sprzęt grzewczy oraz panele fotowoltaiczne.
Dla chętnych, świadomych szkodliwości smogu zorganizowano konkursy wiedzy. 
 
 
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook