Powrót do listyUroczyste wręczenie broni elewom III turnusu służby przygotowawczej

9 września w 1. dywizjonie lotniczym w Leźnicy Wielkiej odbyło się uroczyste wręczenie broni elewom III turnusu służby przygotowawczej. Akt ten, obok przysięgi wojskowej, to najbardziej doniosły moment w życiu każdego młodego żołnierza.

Z rąk dowódcy 1. dywizjonu lotniczego ppłk pil. Mirosława GUZDKA, najważniejszy atrybut żołnierza otrzymało czterech wyróżniających się w szkoleniu elewów:
– szer. elew JACZEWSKI Damian
– szer. elew BIEGUN Patryk
– szer. elew BARTECKI Sebastian
– szer. elew JAKIMIAK Paweł

Uroczystość wręczenia broni elewom służby przygotowawczej została przeprowadzona zgodnie z ceremoniałem wojskowym z udziałem wojskowej asysty honorowej. W swoim przemówieniu dowódca dywizjonu zwrócił się do elewów – „…Dziś w imieniu Rzeczypospolitej Polskiej otrzymacie broń. Tym symbolicznym aktem zostajecie obdarzeni ogromnym zaufaniem i jednocześnie wielką odpowiedzialnością…”

Źródło: 25bkpow.wp.mil.pl

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook