Powrót do listyW bibliotece obchodzili dzień… świnki morskiej

14 lipca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Oddziale dla dzieci i młodzieży odbyło się spotkanie z okazji Międzynarodowego dnia Świnki Morskiej pt. ”Mój zwierzęcy przyjaciel”. Zajęcia te  wpisują się w cykl spotkań edukacyjnych „Dzieci, ryby i psy… – każdy ma swój głos” dla najmłodszych organizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Tomaszowie Mazowieckim oraz Amicus Canis – Fundację na Rzecz Zwierząt Skrzywdzonych. Partnerami tego edukacyjnego przedsięwzięcia są również: Urząd Miasta oraz Zarząd Dróg i Utrzymania Miasta w Tomaszowie Mazowieckim.

W tym dniu miłośniczka tych zwierząt Ewa Duczkowska porozmawiała z najmłodszymi na temat opieki i pielęgnacji świnek morskich. Dzieci w trakcie spotkania mogły się dowiedzieć różnych ciekawostek z życia tych zwierząt. Ewa Duczkowska opowiedziała dzieciom o tym skąd przybyły do nas świnki morskie, dlaczego się tak nazywają oraz to jak powinniśmy o nie dbać i opiekować się nimi.

Ciekawym punktem spotkania dla dzieci okazała się możliwość zobaczenia i pogłaskania świnek , które przywiozła ze sobą Pani Ewa.

Na koniec nasi najmłodsi uczestnicy wykonali prace plastyczne .

 

Źródło: Biblioteka – Oddział dla Dzieci i Młodzieży

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook