Powrót do listyZ teatrem kamishibai biblioteka odwiedziła Przedszkole nr 20

Bezpieczne dziecko, to szczęśliwe dziecko. Dlatego warto pochylić się nad zagadnieniami związanymi z zachowaniem ostrożności wobec nieznanych osób. 27 lutego bibliotekarki z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej odwiedziły dzieci z Przedszkola nr 20 i przeprowadziły zajęcia pn. „Co zrobić, aby być bezpiecznym?”. Aby zobrazować najmłodszym to zagadnienie wykorzystały tradycyjną japońską sztukę teatralną kamishibai. Podczas dzisiejszego spotkania dzieci obejrzały historię „O wilku i siedmiu koźlątkach” na podstawie bajki Braci Grimm. Zajęcia czytelnicze z wykorzystaniem teatru kamishibai miały na celu nauczyć dzieci, w jaki sposób zareagować w sytuacjach, kiedy są zaczepiane przez obce osoby, a dorosłych nie ma w pobliżu. Bibliotekarki przeprowadziły z
przedszkolakami rozmowę i wyczuliły, że w sytuacji zagrożenia najmłodsi mają zachować szczególną ostrożność do obcych im osób. Dzieci utrwalały poznane wiadomości na temat bezpiecznego zachowania–scenkami dramowymi. Na zakończenie spotkania przedszkolaki wykonały pracę plastyczną. Dziękujemy za zaproszenie.
Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook