Powrót do listy„Żółw na gigancie” trafił do Leśnego Okręgu Koło Nadleśnictwa w Piotrkowie

W nietypowej i niecodziennej sprawie interweniowali policjanci Wydziału Ruchu Drogowego z tomaszowskiej komendy, po zgłoszeniu przez mieszkańców informacji o żółwiu przechadzającym się po ulicy Spalskiej w Tomaszowie Maz.

Dyżurny tomaszowskiej Policji  4 czerwca 2019 roku w godzinach popołudniowych otrzymał zgłoszenie od zaniepokojonych niecodziennym widokiem mieszkańców Tomaszowa, że widzieli w rejonie ulicy Spalskiej żółwia, który przechadzał się chodnikiem w kierunku jezdni. Dyżurny na miejsce skierował najbliższy policyjny patrol bowiem istniało niebezpieczeństwo, że w przypadku potwierdzenia tej informacji, zwierzę może wejść pod koła nadjeżdżającego pojazdu. Po chwili od zgłoszenia na miejscu pojawili się policjanci ruchu drogowego, którzy rozpoczęli dokładną penetrację ulicy Spalskiej oraz ulic do niej przyległych jak również terenów zielonych. Poszukiwania nie były łatwe. Zaangażowali się w nie także przechodnie. Wspólnymi siłami odnaleziono gada w przydrożnych zaroślach. Jak się okazało był to żółw czerwonolicy, który powinien znajdować się w hodowlanym terrarium, bowiem nie występuję on w naturalnym środowisku na terenie naszego kraju w przeciwieństwie do żółwia błotnego, któremu mógłby zagrażać. Policjanci zaopiekowali się gadem do czasu przyjazdu wyspecjalizowanych służb z Leśnego Okręgu Koło Nadleśnictwa Piotrków Tryb., które ma już pod swoją opieką kilka egzotycznych zwierząt.   

widać dłoń policjanta a w niej odnalezionego żółwia żółw na wycieraczce  w radiowozie policjant z ruchu drogowego, który stoi na trawie i trzyma w reku żółwia

       

 

 

 

 

 

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook