O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ogólnopolskie Regaty na Zalewie Sulejowskim

W sobotę, 31 sierpnia 2019 roku nad Zalewem Sulejowskim w Swolszewicach Małych w porcie „Maruś” odbyły się Ogólnopolskie Regaty o Puchar Starosty Tomaszowskiego.

Do udziału w zawodach regatowych zgłosiło się dwadzieścia dziewięć jednostek pływających. Pierwsze miejsce w kategorii jachtów otwarto pokładowych zajęła jednostka „Piotruś Pan”, drugie miejsce jednostka 470 555, natomiast na trzeciej pozycji uplasowała się jednostka 470. W kategorii jachtów kabinowych zwycięzcą pierwszego miejsca została jednostka „Daga”, drugie miejsce jednostka „Siesta”, zaś trzecie miejsce zajęła jednostka Tokyo.

Regatom towarzyszyły zabawy i animacje dla dzieci przygotowane przez Powiatowe Centrum Animacji Społecznej oraz konkurs na najciekawsze przebranie pirackie / żeglarskie. Wśród zgłoszonych dzieci laureatami pierwszych miejsc została: Pola Goździk, Nina Menke i Maja Czajka. Nagrodę publiczności otrzymał najmłodszy uczestnik Julian Grochowalski.

Zwieńczeniem regat były koncerty zespołów szantowych Romana Roczenia i EKT Gdynia.

Organizatorem regat był Powiat Tomaszowski, Fundacja Rozwoju Powiatu Tomaszowskiego, Szkoła Żeglarstwa Saily.pl, Port Jachtowy „Maruś, WOPR oraz Liga Morska i Rzeczna Oddział w Tomaszowie Maz.
Partnerami imprezy było: Powiatowe Centrum Animacji Społecznej, Tomaszowskie Centrum Zdrowia i Komenda Powiatowa Policji. Patronat honorowy nad imprezą objęli: Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber i Wojewoda Łódzki – Zbigniew Rau.

Zdjęcie profilowe i ostatnie w galerii pochodzi z fb Pawła Łuczaka, zrobione jak Pan Paweł odbierał główną nagrodę