Kalendarz gminy Budziszewice

Nadchodzących wydarzeń: 0
«Marzec 2019 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

Do wiosny pozostało

2019-03-20 24:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

PasekBook, czyli przygoda i zabawa w bibliotece

Projekt PasekBook jest realizowany dzięki nagrodzie przyznanej przez Muzeum Sztuki w Łodzi w ramach konkursu Koalicje Kultury. Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Bardzo Młoda Kultura.

Partnerzy:

Fundacja Ex Litteris Liberta, Gminna Biblioteka Publiczna w Budziszewicach, Szkoła Podstawowa im. Kardynała St. Wyszyńskiego w Budziszewicach oraz Monika Tomczyk i Luiza Łuszcz-Kujawiak.

W Gminnej Bibliotece Publicznej w Budziszewicach można oglądać wystawę „PasekBook”, która przekonuje, że czytanie barokowej literatury, przykładem której są „Pamiętniki” Jana Chryzostoma Paska jest przyjemne i twórcze.

Inspiracją projektu „PasekBook” jest życie i twórczość Jana Chryzostoma Paska. Warto poznać twórcę „Pamiętników”, tym bardziej, że główna ulica Budziszewic nosi imię tego pamiętnikarza, a w pobliskich Węgrzynowicach przebywał Pasek w dzierżawionym przez rodziców majątku.

Wystawa interaktywna „Popatrz/nApisz/uSłysz/przEczytah/dotKnij” została stworzona w formie instalacji, która angażuje różne zmysły. Wykorzystuje ona woluminy oraz przestrzeń biblioteki za pomocą gry i zabawy, dzięki czemu odbiorcy oswajają się z instytucją. Można tu odnaleźć poukrywane w różnych miejscach gry i zadania – warto zajrzeć pod łóżko i do tureckiego namiotu, pisać pamiętnik gęsim piórem albo zrobić kolaż z Paskowych pasków.

Ekspozycja jest wciąż rozwijana przez kolejnych zwiedzających, za pomocą kroniki „Pamiętnik po Pasku”, redagowanej przez uczestników.

W ramach projektu oprócz interaktywnej wystawy odbyła się: sztafeta czytelnicza z wydarzeniami towarzyszącymi oraz nagranie audiobooka.

JW

Źródło: budziszewice.net

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook