Kalendarz gminy Budziszewice

Nadchodzących wydarzeń: 0
«Maj 2019 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Do wakacji pozostało

2019-06-20 07:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Po raz piąty maraton kajakowy zawitał do Tomaszowa

Tomaszowscy Kajakarze rozpoczęli sezon sportowy z „przytupem”.

Zawodnicy sekcji kajakowej MUKS Wiking działającym przy Powiatowym Centrum Animacji Społecznej rozpoczęli sezon sportowy mocnym akcentem.
Drużyna startująca w barwach Wiking-EkoFit wystartowała w V Wielkiej Sile Cross Maraton na Pilicy. W sobotę 7 kwietnia Trasa biegła z Przedborza do Domaniewic o długości 115 km.
Start był pierwszą ciężką próbą przy temperaturze – 2 stopni Celsjusza o godzinie 6 rano z Przedborza. Nasi zawodnicy od samego początku wiedli prym wśród stawki 150 załóg, które zgłosiły się do zawodów. Mino zamarzających płynów izotonicznych i mocnego mroźnego wiatru Nasi zawodnicy jako jedni z pierwszych wpłynęli na Zalew sulejowski.
Tu była druga poważna próba. Wzmagający się wiatr tworzył boczną falę co sprawiało wszystkim uczestnikom duże kłopoty. Dzięki zabezpieczeniu WOPR-u wszyscy uczestnicy dotarli do przenoski na tamie do portu żeglarskiego PCAS, nie obyło się jednak bez wywrotek co u niektórych zawodników wywołało objawy hipotermii. 
Jednak na przenosce (z tamy za szynę na Pilicy ok 950 m) w biegu wszyscy dostali pożywne energetyki i nie przerywając wyścigu udali się dalej.
Na punkcie kontrolnym w Tomaszowie Maz. pierwsi zawodnicy zameldowali się po niespełna 7 godzinach wśród nich byli nasi zawodnicy. Punkt kontrolny w Tomaszowie był jednocześnie metą wyścigu  dla jedynek kobiecych. Tomaszów zdominował w tej kategorii podium. 1 miejsce zajęła Dominika Dębiec z Wiking-EkoFit, 2 miejsce Izabela Penczek z Ambera, a 3 miejsce Natalia Pasińska z Wiking-EkoFit. Meta wyścigu dla pań nie była zatrzymała nasze panie które popłynęły dalej do końca.
Meta dla wszystkich znajdowała się w Domaniewicach w Ośrodku Smak Przygody. Po zaciętej walce z rywalami a przede wszystkim ze swoimi słabościami do końca dopłynęło 46 osad. (na punkcie w Tomaszowie limit czasowy był 9 h po przekroczeniu którego nie można wypływać na dalszą trasę).
W całym wyścigu team Wiking-EkoFit świetnie walczył zdobywając 5 pozycji medalowych. Jednak to nie wystarczyło do wygrania klasyfikacji klubowej gdyż wg regulaminu liczyła się również ilość startujących osad. Jednak Wiking- EkoFit jako zespół zajął 2 miejsce.
Serdeczne gratulacje dla zawodników, którzy podjęli wyzwanie przepłynięcia tego wysiłku.

Podziękowania również należą się sponsorom naszej Drużyny:
Dariusz Bezad – EkoFit; Grzegorz Szewczyk – budownictwo; Ilona Frąc-Nowak – EcoFinanse.

Oto szczegółowe wyniki naszych zawodników:
1 miejsce T1 kobiet Dominika Dębiec
3 miejsce T1 kobiet Natalia Pasińska
1 miejsce T1 masters Mirosław Kowalski
1 miejsce T1 senior Cezary Dębiec
3 miejsce T2 mixt Dominika Pasińska, Sławomir Skrzypek
6 miejsce T1 masters Edward Frączkowski
7 miejsce T2 men Mariusz Porczyk, Dariusz Matysiak
10 miejsce T1 senior Paweł Andryszczak
13 miejsce T1 men Marek Rybarczyk
Trenerami sekcji są: Sebastian Nowak i Kazimierz Gałczyński.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook