Kalendarz gminy Budziszewice

Nadchodzących wydarzeń: 0
«Luty 2019 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Do wiosny pozostało

2019-03-20 24:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Wernisaż Maryli Jochan

28 listopada w Urzędzie Gminy w Budziszewicach odbył się wernisaż wystawy prac Maryli Jochan mieszkanki Budziszewic.

Maryla Johan maluje pod okiem instruktor malarstwa Janiny Muskały. W GOKu w Ujeździe w pracowni plastycznej zaczęła naukę malowania, poznała tam wiele technik malarskich, swoją przygodę z malarstwem zaczynała od pasteli suchych, olejnych a później przyszła kolej na farby olejne. Jak sama się przyznaje malarstwo bardzo ją pochłania.

Najchętniej rzuciłabym wszystkie obowiązki domowe tylko siedziała przed sztalugą i malowała, bardzo się cieszę że trafiłam na zajęcia do Pani Janeczki i bardzo chętnie jeżdżę na te zajęcia i dopóki mi sił wystarczy, weny do malowania, to będę to kontynuowała – przyznaje artystka

Janka Muskała chwali sobie współpracę z tak płodną malarką.

– Bardzo się cieszymy, że mieszkanka sąsiedniej gminy Budziszewice  Marylka Johan trafiła do naszej pracowni plastycznej, malarskiej i przyznam, że jest to jedna z najbardziej pracowitych i twórczych osób, co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe organizujemy wystawy tematyczne w ubiegłym roku malowaliśmy kwiaty. Każda z osób przyniosła obrazy na wystawę i okazało się, że Marylka już tyle ma namalowanych prac, że postanowiliśmy zorganizować jej autorską wystawę – podsumowuje nauczycielka artystki Janina Muskała.

Podczas wystawy prac artystki w Ujeździe był również obecny wójt Budziszewic Marian Holak i wtedy padła propozycja żeby zorganizować taką wystawę w Urzędzie Gminy w Budziszewicach. 

Wystawę można oglądać do 14 grudnia br. 

Fot. Marcin Milczarek

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook