Kalendarz gminy Budziszewice

Nadchodzących wydarzeń: 0
«Grudzień 2018 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Do świąt Bożego Narodzenia

2018-12-24 00:00:00

Reklama

Sonda

Jak planujesz spędzić święta Bożego Narodzenia?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Wernisaż Maryli Jochan

28 listopada w Urzędzie Gminy w Budziszewicach odbył się wernisaż wystawy prac Maryli Jochan mieszkanki Budziszewic.

Maryla Johan maluje pod okiem instruktor malarstwa Janiny Muskały. W GOKu w Ujeździe w pracowni plastycznej zaczęła naukę malowania, poznała tam wiele technik malarskich, swoją przygodę z malarstwem zaczynała od pasteli suchych, olejnych a później przyszła kolej na farby olejne. Jak sama się przyznaje malarstwo bardzo ją pochłania.

Najchętniej rzuciłabym wszystkie obowiązki domowe tylko siedziała przed sztalugą i malowała, bardzo się cieszę że trafiłam na zajęcia do Pani Janeczki i bardzo chętnie jeżdżę na te zajęcia i dopóki mi sił wystarczy, weny do malowania, to będę to kontynuowała – przyznaje artystka

Janka Muskała chwali sobie współpracę z tak płodną malarką.

– Bardzo się cieszymy, że mieszkanka sąsiedniej gminy Budziszewice  Marylka Johan trafiła do naszej pracowni plastycznej, malarskiej i przyznam, że jest to jedna z najbardziej pracowitych i twórczych osób, co roku w Gminnym Ośrodku Kultury w Ujeździe organizujemy wystawy tematyczne w ubiegłym roku malowaliśmy kwiaty. Każda z osób przyniosła obrazy na wystawę i okazało się, że Marylka już tyle ma namalowanych prac, że postanowiliśmy zorganizować jej autorską wystawę – podsumowuje nauczycielka artystki Janina Muskała.

Podczas wystawy prac artystki w Ujeździe był również obecny wójt Budziszewic Marian Holak i wtedy padła propozycja żeby zorganizować taką wystawę w Urzędzie Gminy w Budziszewicach. 

Wystawę można oglądać do 14 grudnia br. 

Fot. Marcin Milczarek

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook