Kalendarz gminy Czerniewice

Nadchodzących wydarzeń: 0
«Luty 2019 »
P W Ś C P S N
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728  

Do wiosny pozostało

2019-03-20 24:00:00

Reklama

Sonda

Czy odwiert geotermalny na Błoniach wpłynie na stan Niebieskich Źródeł

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Newsletter

Jeżeli chcą Państwo otrzymywać najnowsze informacje prosto na swoją skrzynkę, prosimy podać swój adres e-mail.

Święto Plonów w Czerniewicach

Tegoroczne XXIV Gminne Dożynki w Czerniewicach odbyły się w pierwszą niedzielę września i tradycyjnie połączone były z dożynkami kościelnymi parafii Czerniewice. Uroczystość rozpoczęła się mszą świętą, po której korowód dożynkowy, prowadzony przez Orkiestrę Gminy Czerniewice, udał się do zabytkowego parku. Tam, przed sceną ustawiono wieńce dożynkowe wykonane z kłosów zbóż, owoców, warzyw i polnych kwiatów.

Przybyłych gości powitał wójt Andrzej Bednarek. W swoim wystąpieniu podziękował rolnikom za codzienną pracę i trud wkładany w wykonywanie prac polowych. Następnie starostowie dożynek Dariusz Skorzycki z Paulinowa i Julita Walas z Zubek Dużych, wręczyli gospodarzowi dożynek bochen chleba upieczony z mąki pochodzącej z tegorocznych zbiorów.

W dalszej części uroczystości swoje umiejętności wokalne zaprezentowały na scenie panie z KGW, które przyśpiewkami sprawiły, że widownia z radością reagowała na żartobliwe teksty. W tym roku były to panie: z KGW Strzemeszna, KGW Dąbrówka (wspólnie z mieszkankami Lechowa) i KGW Chociw.

Na scenie nie zabrakło lokalnych zespołów muzyczno-artystycznych, które zaprezentowały swoje umiejętności. Były też wystąpienia okolicznościowe i podziękowania dla osób, które działają na rzecz rozwoju gminy Czerniewice.

Niewątpliwie atrakcją był występ Sławomira, który zgromadził w parku i na sąsiadującym z nim placu prawie 5 tysięcy osób. Po tym występie sceną zawładnął Zespół Pieśni i Tańca Anilana z Łodzi.

Nie brakowało atrakcji dla najmłodszych, jak również punktów gastronomicznych. Powodzeniem cieszyła się tradycyjna grochówka.

Po części oficjalnej odbyło się wspólne biesiadowanie i zabawa taneczna przy muzyce zespołu DX-7.

Organizatorzy dożynek dziękują wszystkim, którzy uczestniczyli w ich przygotowaniu oraz sponsorom za materialne wsparcie.

Więcej na temat dożynek będzie można przeczytać w najbliższym numerze gazety samorządowej Wieści znad Krzemionki, który ukaże się 5 października br.

Źródło: czerniewice.pl

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP Facebook Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook