Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Panczeniści Pilica i Arena Tomaszów Maz. zdobyli 31 medali podczas Mistrzostw Polski

Panczeniści klubów sportowych Pilica i Arena Tomaszów Maz. zdobyli aż 31 medali podczas Mistrzostw Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach, które rozgrywane były w Arenie Lodowej od 24 do 27 października br. Karolina Bosiek wywalczyła osiem medali, a Karolina Gąsecka siedem.

Pierwszego dnia mistrzostw (w czwartek) złote medale zdobyli: Karolina Bosiek (Pilica Tomaszów Mazowiecki), Artur Janicki (Błyskawica Domaniewice) oraz sprinterskie drużyny Cuprum Lubin i Stoczniowca Gdańsk.

W drugim dniu mistrzostw Kaja Ziomek (Cuprum Lubin) i Piotr Michalski (Górnik Sanok) wywalczyli złote medale w wyścigach na 500 metrów.

W sobotę panczenistki rywalizowały na 1000 i 5000 metrów, a panczeniści na 1000 i 10 000 metrów. Tego dnia ze złotych medali cieszyli się: Natalia Czerwonka (KS Arena Tomaszów Maz.), Piotr Michalski (SKŁ Górnik Sanok), Karolina Gąsecka (KS Pilica Tomaszów Maz.) i Szymon Palka (GKS Stoczniowiec Gdańsk).

Swoje pierwsze złoto w tegorocznych mistrzostwach Polski wywalczyła Natalia Czerwonka. Zawodniczka, która w tym sezonie zamieniła Lubin na Tomaszów Mazowiecki, wygrała rywalizację na 1000 metrów. Bezkonkurencyjna okazała się również na dystansie 1500 metrów, dorzucając do kolekcji drugi złoty medal tych mistrzostw.

W sobotę rywalizowano także na długich dystansach. Na 5000 metrów najlepsza była Karolina Gąsecka, a na dwukrotnie dłuższym dystansie mężczyzn zwyciężył Szymon Palka.

Tytułu mistrzowskiego sprzed roku na 1500 metrów nie mógł bronić Zbigniew Bródka, który nie wystartował w imprezie. Pod jego nieobecność złoty medal zdobył Adrian Wielgat, który wyprzedził Artura Janickiego i Marcina Bachanka.

Złote medale ostatniego dnia mistrzostw w biegach ze startu wspólnego wywalczyli Karolina Gąsecka i Marcin Bachanek.

Mistrzostwa Polski w Łyżwiarstwie Szybkim na Dystansach w tomaszowskiej Arenie Lodowej odbywały się w ramach obchodów 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego. PKOl był też patronem imprezy.