O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim już za nami

Wspaniała atmosfera i niezwykłe emocje towarzyszyły zawodom Pucharu Świata w Łyżwiarstwie Szybkim seniorów, jakie odbyły się w miniony weekend (22-24 listopada) w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim. Na jedynym w Polsce krytym torze łyżwiarskim można było zobaczyć najlepszych panczenistów z blisko 30 krajów, a organizacja imprezy została bardzo wysoko oceniona zarówno przez zawodników, jak i publiczność.

W rywalizacji pań na 1500 metrów w grupie B świetnie spisała się tomaszowianka Karolina Bosiek, która zdobywając pierwsze miejsce, wywalczyła jednocześnie promocję do grupy A. Nieco gorzej poszło Natalii Czerwonce. Startująca na tym samym dystansie w grupie A łyżwiarka, na co dzień trenująca w Klubie Sportowym Arena Tomaszów Mazowiecki,  zajęła dopiero 16. miejsce.

– Zawiodła mnie psychika. Na mistrzostwach Polski stanęłam i przejechałam bardzo swobodnie, a teraz Puchar Świata, wydaje się, że powinnam jechać jeszcze szybciej, a pojechałam pół sekundy wolniej. Na pewno pojechałam zbyt pasywnie, ale to wszystko obejrzymy z trenerem i przeanalizujemy, aby wyeliminować błędy przed kolejnymi zawodami – mówiła po zakończonym wyścigu Czerwonka.

Wśród mężczyzn w grupie B w wyścigu na 1500 m Artur Nogal był drugi, Artur Waś piąty, a Damian Żurek dziewiąty. Nogal dzięki tej pozycji awansował do grupy A.

Dobrze zaprezentowali się polscy sprinterzy, którzy pierwszego dnia zawodów wywalczyli szóste miejsce. Wśród panów na 5000 metrów najlepiej pojechał Szymon Palka, który był 15. Zadowolony ze startu był także Artur Janicki, sklasyfikowany trzy pozycje niżej.

Niewiele do podium zabrakło drużynie kobiet, w składzie: Natalia Czerwonka, Karolina Bosiek i Karolina Gąsecka, która zajęła miejsce piąte. ‒ Poprawiłyśmy czas i miejsce w stosunku do poprzedniego roku. Praca idzie do przodu, choć wciąż mamy jeszcze dużo do zrobienia – twierdzi Karolina Gąsecka.

Tuż za podium w grupie B w rywalizacji na 500 m znalazła się Kaja Ziomek, olimpijka z Pjongczangu i medalistka mistrzostw Polski.  Szóste miejsce na tym dystansie zajęła Andżelika Wójciak.

Gorzej spisał się Piotr Michalski, który zajął 18. miejsce w rywalizacji na 500 metrów i w kolejnych zawodach wystąpi w grupie B.

Impreza w Arenie Lodowej zebrała świetne oceny, a szefowie Polskiego Związku Łyżwiarstwa Szybkiego już teraz mają nadzieję, że za rok najlepsi panczeniści świata znów pojawią się w Tomaszowie.

Zdjęcia: Urząd Miasta w Tomaszowie Mazowieckim, Polski Związek Łyżwiarstwa Szybkiego