Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Lechia awansowała pokonując Gwardię. Kibice oszaleli

Po porażce w rozgrywkach I ligi mężczyzn ekipie KFC Gwardia Wrocław nie udało się zrewanżować Lechii Tomaszów Mazowiecki. Oba zespoły spotkały się w ramach eliminacji Pucharu Polski. Wrocławianie wygrali tylko seta, w pozostałych skuteczniejsza była Lechia i to ona awansowała do kolejnej rundy.

Pierwszy set nie był zbyt udany w wykonaniu wrocławian, w każdym elemencie gry wyglądali gorzej od przeciwników. Popełniali sporo błędów w ataku, co wynikało z niedokładnego przyjęcia, dlatego w konsekwencji przegrali debiutancką partię do 17.

Drużyna KFC Gwardii Wrocław nieco lepiej radziła sobie po zmianie stron. Gospodarze zaczęli mocno drugiego seta, ale wrocławianie zdołali ich dogonić (15:15). Podrażnieni lechiści włączyli wtedy wyższy bieg, a Gwardia znów zaczęła popełniać za dużo błędów. Zespół z Tomaszowa Mazowieckiego wykorzystał mankamenty rywali i odskoczył na pięć punktów przewagi (16:21). Miejscowi nie wypuścili już do końca seta prowadzenia i wygrali drugą część spotkania 25:20.

Trzeci set był najbardziej wyrównany. Obie drużyny grały punkt za punkt, a nikt nie był w stanie zbudować sobie solidnej przewagi. Taki stan utrzymywał się do końca partii, a żadna drużyna nie wyszła na wyższe niż dwupunktowe prowadzenie. To wrocławianie mieli pierwsi piłkę setową (24:23), ale po chwili meczową (24:25) grali rywale. Gwardia zachowała jednak zimną krew i wygrała trzeciego seta 27:25.

Zryw w trzeciej części spotkania był jedynym, na co było nas stać ekipę z Dolnego Śląska. Czwarta partia to powrót do gry z początku spotkania – wystarczyło, że stracili na chwilę koncentrację, a już gospodarze prowadzą pięcioma punktami (8:13). Ta różnica wynikała głównie ze słabego przyjęcia w drużynie Gwardii. Udało się jeszcze zniwelować stratę do dwóch oczek (15:17), ale po tym Lechia znów odskoczyła i było po meczu.

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KFC Gwardia Wrocław 3:1
(25:17, 25:20, 25:27, 25:20)

Składy zespołów:
Lechia: Kańczok (23), Toma (12), Rawiak (11), Kącki (8), Pigłowski (8), Miniak (5), Hendzelewski (libero) oraz Janus (2), Akala, Neroj, Błoński, Gutowski, Wojciak, Stabrawa, Ogórek (libero)
Gwardia: Wnuk (12), Lubaczewski (9), Szymeczko (8), Gibek (5), Olczyk (4), Nowosielski (1), Mihułka (libero) oraz Lewicki (7), Cierniak (5), Maćkowiak (2), Sternik (2), Gromadowski, Kaźmierczak, Paszkowski, Kołtowski (libero)

Źródło: siatka.org