Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Święto Niepodległości na trybunach. Lechia z kompletem punktów

Lechia Tomaszów Mazowiecki pokonała KFC Gwardię Wrocław 3:0 (25:19, 27:25, 25:22) w meczu 9. kolejki KRISPOL I ligi mężczyzn. To drugie zwycięstwo z rzędu tomaszowian przed własną publicznością. Dzięki zwycięstwu za trzy punkty podopieczni Bartłomieja Rebzdy awansowali na 3. lokatę w tabeli. MVP został wybrany Dawid Ogórek.

W związku z akcją „Niepodległa do hymnu” przed sobotnim spotkaniem Lechia Tomaszów Mazowiecki – KFC Gwardia Wrocław, zawodnicy, członkowie sztabów szkoleniowych oraz kibice zgromadzeni w ZSP nr 3 im. W. Gawłowskiego, przy ulicy Legionów 47 w Tomaszowie Mazowieckim odśpiewali dwie zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, w ramach wspólnego świętowania 11 listopada. Polska Liga Siatkówki aktywnie włączyła się w promowanie wspaniałej akcji swojego partnera – Biura Programu Niepodległa. Jesteśmy jedynymi ligami w Polsce, które w całości wspierają w ten sposób akcję „Niepodległa do hymnu”.

Obie drużyny – Lechia Tomaszów Mazowiecki i KFC Gwardia Wrocław przed pierwszym gwizdkiem sobotniego miały powody do zadowolenia po ostatniej serii spotkań. Tomaszowianie po porażce na wyjeździe z Norwid Częstochowa, we wtorek dopisali komplet punktów do ligowej tabeli. Pokonali u siebie KPS Siedlce 3:0. Do tego dzień później wyeliminowali Mickiewicza Kluczbork z rozgrywek Pucharu Polski. Wrocławianie natomiast kilka dni temu wygrali na trudnym terenie z APP Krispolem Września 3:1 i przełamali się po kilku porażkach. Warto dodać, że wspomniane zespoły po 8. kolejkach miały tyle samo punktów – po 15 i sąsiadowały ze sobą w tabeli. Lechia plasowała się na 5., a KFC Gwardia na 4. lokacie.

Początek pierwszej partii był wyrównany (4:4 i 7:6). W ataku bardzo dobrze spisywał się Paweł Stabrawa 12:12. Po stronie wrocławskiej punktowali Arkadiusz Olczyk oraz Krzysztof Gibek. W drugiej połowie seta tomaszowianie odskoczyli na kilka oczek (17:12 i 20:14). Tego prowadzenia gospodarze nie dali sobie już wyrwać z rąk. Premierową odsłonę meczu wygrali 25:19.

Drugi set to kopia wcześniejszego. Obie drużyny grały praktycznie punkt za punkt. Na przestrzeni całej partii żadnej ekipie nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi punktowej (13:12 i 16:16). Po stronie Lechii świetnie spisywał się Stabrawa oraz Kamil Gutkowski, a w KFC Gwardii szansę na grę w dłuższym wymiarze otrzymał Kacper Wnuk (21:21). Jednak w ostatnich akcjach tego seta więcej zimnej krwi zachowali gospodarze, którzy wygrali na przewagi 27:25.

Trzecia partia niczym nie różniła się dwóch wcześniejszej. Zespoły grały bardzo równo, było 11:11 i 14:14. W końcówce na moment, na prowadzenie wysunęli się podopieczni Krzysztofa Janczaka (17:16). Jednak drużyna z Tomaszowa Mazowieckiego do końca utrzymała bardzo dobrą skuteczność w ataku (22:22). Gospodarze wspierani głośnym dopingiem kibiców, nie dali sobie wyrwać z rąk zwycięstwa za trzy punkty. W ostatniej części meczu wygrali 25:22. To drugie zwycięstwo tomaszowian z rzędu w I lidze przed własną publicznością.

MVP: Dawid Ogórek

Lechia Tomaszów Mazowiecki – KFC Gwardia Wrocław 3:0
(25:19, 27:25, 25:22)

Składy zespołów:
Lechia: Neroj (5), Błoński (6), Gutkowski (8), Toma (6), Janus (4), Stabrawa (23), Ogórek (libero) oraz Kącki, Pigłowski i Kańczok
Gwardia: Lubaczewski (9), Nowosielski (1), Olczyk (10), Gromadowski (4), Maćkowiak (1), Gibek (10), Mihułka (libero) oraz Szymeczko (3), Wnuk (8), Sternik i Lewicki

Źródło: siatka.org
Zdjęcia: Kamil Borkowski BOREK