Kalendarz gminy gm. Tomaszów Mazowiecki

Nadchodzących wydarzeń: 0
«październik 2022 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Siedział po prawicy, poszedł do piwnicy

Prezydent Andrzej Duda robił kampanię wyborczą dla PiS na dożynkach w Spale. Wraz z żoną też tam się kręciliśmy i poddani byliśmy kilku kontrolom. Ochrona była trochę zdezorientowana, gdy przedstawialiśmy się jako Komorowscy. To takie wyłanianie się duchów po byłej parze prezydenckiej, o której Spała miała już zapomnieć.
Słuchałem z zainteresowaniem wystąpienia prezydenta Dudy na forum ONZ. Siedział po prawicy prezydenta Obamy, obok prezydenta Chin i dopiero jako czwarty zasiadał prezydent Rosji. Takie „wejście” wypracował dla Polski poprzedni gabinet prezydencki. To były krótkie godziny na szczytach. Później prezydent zostawił kartki in blanco w sekretariacie Sejmu i postanowił relaksować się na nartach. W Juracie jednak inny klimat, wpływ jodu zadział i odnowiony prezydent stanął w poprzek swojemu zapleczu politycznemu. Ta decyzja nie przyszła ot tak sobie. Protesty Polaków i solidarność międzynarodowa przymusiły do takiej decyzji.
Od dawna śledzę prasę angielską i o Polsce było bardzo mało wiadomości. Popularny był tylko Donald Tusk, ale w kontekście dobrych rozmów o Brexicie z premier Anglii. Ostatnie wydarzeniach w Polsce, rozsądna gazeta ,,The Times” opisała krótko, ale zrozumiale, podkreślając wymownym zdjęciem, jak policjanci usuwają z drogi kobiety na tle polskich flag. Anglicy mieli być sprzymierzeńcami polityki prowadzonej przez obecny rząd Polski, ale oni szanują demokrację i nikomu nie odpuszczają jej łamania. Prasa nawet podjęła krytykę ostatniej wizyty pary książęcej, jako wątpliwe popieranie kraju, w którym łamie się zasady trójpodziału władzy. Decyzja o zawetowaniu dwóch ustaw to zaskakujący przełom. Świat będzie to baczniej śledził i przeciętni obywatele w Unii i USA nie będą mieli kłopotu ze znajomością polskiej problematyki. Do tej pory było z tym zdecydowanie inaczej i mało interesująco. To postęp dla naszego kraju i większa sympatia do Polaków wśród  zwykłych obywateli innych krajów. 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook