Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Uczniowie z Norwegii na wymianie w naszym mieście

Do Tomaszowa Mazowieckiego zawitała grupa muzyków z Norwegii, która od poniedziałku bierze udział w warsztatach jazzowych towarzyszących 7 edycji Love Polish Jazz Festiwal.

Zagraniczni uczestnicy przyjechali z norweskiego miasta Hamar, z którym Tomaszów Mazowiecki zawarł umowę partnerską na realizację projektu pn. „TOMASZÓW MAZOWIECKI – ARENA POZYTYWNEJ ENERGII: wzmocnienie spójności społecznej i gospodarczej oraz podniesienie jakości środowiska naturalnego w Tomaszowie Mazowieckim” dofinansowanego w ramach Programu „Rozwój Lokalny” ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego na lata 2014-2021 oraz Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

Grupa składa się 5 uczniów wraz z nauczycielem – opiekunem muzycznym z Ludowej Szkoły Muzycznej w Hamar.

Toneheim Folkehøgskole, tak brzmi norweska nazwa, to szkoła oparta na ideach pedagogicznych Grundtviga i tradycji norweskich szkół ludowych. Nie ma ocen ani egzaminów – wystarczy pasja do muzyki. Młodzi mieszkańcy Norwegii przebywają w naszym mieście od 10 września i będą naszymi gośćmi do 15 września.

Podczas warsztatów młodzież będzie szkolić swój kunszt muzyczny w zakresie gitary elektrycznej, gitary basowej, pianina, trąbki, saksofonu barytonowego.

Młodzi uczestnicy podsumują swoje umiejętności podczas koncertu finałowego, który odbędzie się w czwartek, 14 września, o godzinie 18.00 w MCK TKACZ. W planach, oprócz udziału w warsztatach jest także zwiedzanie Tomaszowa Mazowieckiego.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook