Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«maj 2024 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

80 tysięcy dla Ochotniczych Straży Pożarnych

W ponad 70% zdarzeń drogowych jako pierwsze na miejsce docierają Ochotnicze Straże Pożarne. Ich wsparcie jest niezwykle ważne, dlatego równie istotne jest pomaganie tym jednostkom, tak by mogły nieść pomoc ludziom profesjonalnie przygotowane pod względem sprzętowym i merytorycznym. Miasto pozyskało kolejną dotację, dzięki której doposaży jednostki. Dziś prezydent podpisał umowę.

Urząd Miasta złożył wniosek w Ministerstwie Sprawiedliwości o dotacje w ramach Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej – Funduszu Sprawiedliwości. Został on pozytywnie rozpatrzony i kolejne fundusze trafią do OSP. Prezydent podpisał dziś w Warszawie stosowne dokumenty. Wnioskowano o 80 tys. zł. W ramach dotacji Urząd nabędzie wyposażenie osobiste i urządzenia ratownictwa, niezbędnego do udzielenia pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwem i świadkom bezpośrednio na miejscu groźnych zdarzeń związanych z zagrożeniami pożarowymi, wypadkami komunikacyjnymi, klęskami żywiołowymi czy zagrożeniami ekologicznymi, a następnie przekaże OSP, które są pod opieką miasta.

– Na terenie naszego miasta, mimo że działa zawodowa Straż Pożarna, z budżetu gminy dofinansowywane są 3 jednostki OSP, w tym dwie znajdujące się w Krajowym Systemie Ratownictwa. To nie jest częste na terenie kraju – mówi Marcin Witko prezydent Tomaszowa. – Staramy się wspierać te jednostki jak możemy, ale nie tylko my – dodaje.

Dotacja pochodzi z Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej zwanego Funduszem Sprawiedliwości jest funduszem celowym ukierunkowanym na pomoc osobom pokrzywdzonym i świadkom, przeciwdziałanie przestępczości oraz pomoc postpenitencjarną. Dysponentem Funduszu Sprawiedliwości jest Minister Sprawiedliwości.

źródło: Urząd Miasta Tomaszów Mazowiecki

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook