Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«lipiec 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031  

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

9 rocznica powstania Galerii na wsi Niebrów

02 czerwca 2024 r. w Niebrowie, gmina Tomaszów Mazowiecki  odbyły się  dziewiąte już obchody powstania muzycznej „Galerii na wsi Niebrów”. Założyciel galerii Krzysztof Jochan chciał stworzyć coś, co wszystkim przypominało by, jak olbrzymie znaczenie miał Tadeusz Nalepa i Jego ekipy dla rozwoju polskiej muzyki. Przekształcił więc swoją prywatną kolekcję pamiątek po muzyce i muzykach z lat 60-tych w oficjalną Galerię, w której znajdują się dziś, gromadzone z całego kraju i zagranicy unikalne fotografie, okładki płyt z autografami oraz inne przedmioty; wszystko, co ma związek z zespołem Breakout, ale też z muzyką big-bitową. Są tam naprawdę perły, które istnieją tylko w jednym egzemplarzu i nikt, kto zna Krzysztofa Jochana i jego pasję, nie zawahał się, by to jemu właśnie powierzyć taką pamiątkę.

W tak uroczystym wydarzeniu nie mogło zabraknąć Wójta Gminy Tomaszów Mazowiecki – Sławomira Bernackiego, który dziękując za zaproszenie, pogratulował gospodarzowi wspaniałej organizacji wydarzenia i podkreślił, że popularyzacja  takiego rodzaju muzyki wśród młodego pokolenia jest niezwykle bezcenna.

Po tradycyjnym koncercie Zespołu Bluestones, a w składzie znajdują się już dwie Ali-Babki: Jolanta Darowna i Ewa Konarzewska, rozpoczęło się jam session, formuła do tej pory nie muzykowała na niebrowskiej ziemi. Sprawdziła się doskonale. Pierwszą część rozprowadzał znany wszystkim, świetny gitarzysta i wokalista Maciej Lipina.  Drugą część rozprowadził redaktor Zbyszek Jedrzejczyk, który przeniósł wszystkich zgromadzonych do amerykańskiego bluesa.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook