Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Akcja Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz” –Miejska Biblioteka Publiczna mi. Teresy Gabrysiewicz–Krzysztofikowej w Tomaszowie Mazowieckim podsumowuje tę szczytną inicjatywę.

Ogólnopolska akcja Fundacji im. Zbigniewa Herberta „Podaruj wiersz”, wspierana przez Bibliotekę Narodową oraz Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, została miło przyjęta przez czytelników biblioteki w Tomaszowie Mazowieckim, którzy chętnie włączyli się do akcji .

Udział w inicjatywie polegał na przepisaniu odręcznie wiersza i podarowaniu go wybranej osobie. Czytelnicy , głównie przesyłali swoje zdjęcia z lirycznymi podarunkami. Ta forma cieszyła się największym powodzeniem. Biblioteka również otrzymała wiersze od czytelników, które są dowodem sympatii.

Skąd pomysł na taką promocję literatury?

Jak wiemy, autor Pana Cogito, Zbigniew Herbert, często pisał listy-wiersze do przyjaciół i to właśnie ten gest pisarza – gest ofiarowania komuś autografu-poezji – stał się inspiracją dla ogólnopolskich działań. Projekt ma na celu przypomnieć, że „poezja jest darem”, a wręczenie komuś własnoręcznie przepisanego wiersza może wzmocnić relacje międzyludzkie.

Cieszymy się, że nasi czytelnicy również dzielili się z nami własną twórczością .

W prezentacji przygotowanej przez koordynatora akcji Monikę Kabzińską wspominamy akcję „Podaruj wiersz”.

Koordynatorki tomaszowskiej akcji MBP : Monika Kabzińska , Dorota Iwanicka

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook