Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ale jaja, czyli ceny jaj na Targu Miejskim w Tomaszowie Mazowieckim

Obawy związane z pandemią koronawirusa i ptasią grypą skłoniły producentów jaj do zmniejszenia produkcji. Czy ceny jaj przed Świętami Wielkanocnymi poszły w górę? By sprawdzić ceny odwiedziliśmy Targowisko Miejskie na pl. Narutowicza w Tomaszowie Mazowieckim.

Kryzys na rynku drobiu pogłębia się. Niskie marże uzyskiwane przez drobiarzy w połączeniu z rosnącymi cenami pasz sprawiają, że wiele gospodarstw znajduje się na skraju bankructwa.

Napięcie odczuwalne jest również na rynku jaj. Jak informuje KIPDiP, popyt na jaja spożywcze przewyższa ich podaż. Czy już niebawem zabraknie ich na rynku?

Średnia cena jajek wzrosła

Ceny jaj 2021 w transakcjach pomiędzy producentami a podmiotami pakującymi gwałtowanie wzrosły. Z szacunków przedstawionych przez KIPDiP wynika, że widoczna na przełomie stycznia i lutego podwyżka wynosiła nawet 20 proc.

Brak pewności dostaw sprawia, że na tym rynku panuje duża nerwowość. Rośnie zarówno popyt detaliczny na jaja, jak również zapotrzebowanie ze strony podmiotów przemysłowo je przetwarzających.

Producenci jaj, handlujący na Targowisku Miejskim twierdzą, że cena takowych od zeszłorocznych Świąt Wielkanocnych nie uległa zmianie, wzrosła natomiast prawie o 70% pasza, którą karmią kury.

Ceny jaj wahają się od 40 do 90 groszy za sztukę i są uzależnione od rozmiaru i chowu kur.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook