Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Basen obywatelski

Miasto ogłosiło przetarg na jedną z nielicznych zaplanowanych na ten rok inwestycji. Chodzi o budowę kompleksu basenowego na terenie Ośrodka Rehabilitacji Dzieci Niepełnosprawnych przy ul. Podleśnej (róg JP II).

Ośrodek przez lata był nieco zapomniany, ale od czasu, gdy jego dyrektorką została pani wywodząca się z grona „aniołków prezydenta”, Marta Niemczyk, dodatkowo powiatowa radna PiS, placówka zyskuje pod każdym względem. Zatrudnienie w niej znalazły żony miejskich radnych z PiS, zaczęły się drobne remonty obiektu.

Ktoś wymyślił, że odkryty basen, a raczej basenik znajdujący się na terenie ośrodka należy wyremontować. Basenik był dotychczas mało użytkowany, bo ileż dni (roboczych) w roku dzieci z niepełnosprawnościami mogą spędzić na pluskaniu się w wodzie pod gołym niebem. Gdyby rzeczywiście w grę wchodziła troska o niepełnosprawnych najmłodszych, to ufundowano by im darmowe wejścia na któryś z tomaszowskich basenów, a pozostałe pieniądze przeznaczone zostałyby na budowę podjazdów do tomaszowskich szkół. Tymczasem szatańskość pomysłu polega również na tym, że basen na terenie miejskiej placówki będzie wybudowany w ramach środków pochodzących z… budżetu obywatelskiego. Ponad 2000 tomaszowian dało się przekonać, że basen na terenie ośrodka, to jest coś, o czym marzą.

Miasto przeznacza (netto) 430 tys. zł na budowę basenu. Ma on mieć głębokość min. 1,0 m, posiadać brodzik o min gł. 0,30 m oraz brodzik do płukania stóp. W ramach prac przebudowana zostanie istniejąca stacja uzdatniania wody oraz instalacje wodno-kanalizacyjna i elektryczna. Zakupione mają być wodne zabawki, sprzęt ratowniczy, a sam basen wyposażony w uchwyty i balustrady.

Termin składania ofert wyznaczono do 9 maja. Wyłoniony wykonawca ma uporać się z zadaniem do 10 grudnia. Jak nam powiedziała rzeczniczka prezydenta miasta, do 15 sierpnia „stary” basen w ośrodku będzie nadal użytkowany. Korzystać z niego będą zarówno pacjenci ośrodka jak i osoby z zewnątrz. 

Na zdjęciu czołówkowym: letnia scena na terenie ośrodka przy ul. Podleśnej.

 

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook