Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2024 »
P W Ś C P S N
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930

Sonda

O jakiej porze roku plac Kościuszki w Tomaszowie Mazowieckim wygląda lepiej?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Będzie ścieżka ze Spały do Inowłodza

Umowę w sprawie dofinansowania inwestycji środkami europejskimi podpisali 15 lutego członkowie Zarządu Województwa Łódzkiego Joanna Skrzydlewska i Dariusz Klimczak oraz Bogdan Kącki, wójt gminy Inowłódz.

7 km ścieżki wraz z infrastrukturą towarzyszącą (stojaki na rowery, kosze na śmieci, ławki i stoły, wiaty widokowe, mapy) biec będzie lewym brzegiem Pilicy.

Koszt ścieżki to ponad 2,4 mln zł z czego środki unijne mają stanowić 1,6 mln zł.

– Nie wszystko da się zrobić w czasie jednej kadencji, tym bardziej, że poprzednie cztery lata, to była końcówka środków unijnych – mówi Zenon Chojnacki, były wójt gminy Inowłódz, pytany dlaczego ścieżka powstała wcześniej. – Planując budowę ścieżki zaczęliśmy od uzgodnień z Nadleśnictwem Spała, mieszkańcami Teofilowa, rozmowami z COS. Równolegle trwała budowa zamku i jego wyposażanie, budowa wodociągu w Spale. Pracowaliśmy nad projektem stawu i jazu w Spale. Najważniejszą była oczywiście oczyszczalnia ścieków, na to były środki unijne z PROW, a programów na rozwój turystyki nie było.

Prace przy budowie ścieżki mają rozpocząć się jeszcze w tym roku. Na pewno wszystkim będzie zależało, by oddać ją do użytku jeszcze w tej kadencji.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook