Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«kwiecień 2024 »
P W Ś C P S N
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930  

Sonda

Ile wydaliście pieniędzy w tym roku na Wszystkich Świętych? Na znicze, kwiaty i inne ozdoby na grób?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Bitwa o Anglię!

W 1940 roku jesienią toczyła się bitwa o Anglię. W walce powietrznej Polacy zestrzelili 170 samolotów niemieckich. Anglicy nie chcieli od początku angażować Polaków. Niechęć wynikała ze względu na  słabą znajomość języka angielskiego czy pokonanie przez Niemców na starych samolotach we wrześniu 1939 roku. Sytuacja powtórzyła się w 2004 kiedy to Polska przystąpiła do Unii Europejskiej. Anglicy nie chcieli Polaków w pracy. Słaba znajomość języka i generalnie zła opinia.
Teraz już nie mówi się, że Polak to cienias, tylko tyle, że skutecznie rywalizuje z Anglikami o miejsca pracy.
Na swoje nieszczęście w tej rozgrywce wziął udział 40 letni tomaszowianin Arkadiusz Jóźwik. Teraz jest dość wyraźnie eksponowany spór w mediach angielskich z użyciem jego nazwiska. Arkadiusz Jóźwik zmarł w szpitalu po dwóch dniach, po tym jak został zaatakowany w centrum Harlow. Sprawca został już osądzony i skazany na 3 lata odsiadki. Sprawa jednak jest rozwlekana choćby w artykule Dally Mail z soboty 20 września. Nigel Farage, brytyjski polityk, zagroził niepłaceniem licencji dla stacji BBC jeśli ta nie przeprosi go za oskarżenie, że to on ma krew na rękach pochodzącego z Tomaszowa mężczyzny. BBC oskarżało Nigela Farage za to, że kampanii referendalnej do Brexitu mocno antagonizował Anglików z Polakami i to było przyczyną wzajemnej agresji.
Samo zdarzenie było mocno nagłaśniane na antenie BBC z akcentem na agresywne zachowania Anglików wobec Polaków zamieszkujących na wyspach. Często powtarzane były zdjęcia z zapalania zniczy w miejscu wydarzenia, na zdjęciach można było rozpoznać kilka osób pochodzących z Tomaszowa. Teraz wielka polityka ma problem z emigracją. Wiele wystąpień w ONZ, w tym premier Anglii, prezydenta USA oraz Polski Andrzeja Dudy, i reprezentanta Europy Donalda Tuska. Duże dyskusje w Niemczech jako temat wyborczy. W piątek 22 września kluczowe przemówienie premier Anglii w sprawie wystąpienia z EU. Oliwy do ognia ciągle dolewają w Brukseli angielscy i polscy eurodeputowani delegowani z obecnie rządzącej partii w Polsce .
Oby już w wyniku tej wrzawy nie było ofiar z Tomaszowa jako najlepiej obrazujący dramat sytuacji.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook