Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«październik 2023 »
P W Ś C P S N
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
3031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Chór z Lubochni z kolejnym sukcesem. Tym razem I nagroda Folkloriady Jurajskiej zdobyta

W ramach XIII Folkloriady Jurajskiej „Starodawne i bliskie czasy” odbył się XI Przegląd Folklorystyczny w kategoriach: Zespoły Śpiewacze i Obrzędowe. Jury oceniło blisko 40 podmiotów wykonawczych.

Przegląd Folklorystyczny odbył się w sobotę (03.08) w Amfiteatrze w Żarkach Letnisku.
Jury w składzie: Renata RAK – choreograf, muzyk, folklorysta – przewodnicząca, Elżbieta MISZCZYŃSKA – etnograf i Marek TOBOROWICZ – muzyk, realizator dźwięku oceniało zespoły w dwóch kategoriach: I kategoria – Zespoły Śpiewacze, II kategoria – Obrzęd. Wśród tegorocznych laureatów znalazł się Chór Gminnego Centrum Kultury w Lubochni – zdobył I miejsce i nagrodę finansową 1000 zł –  w kategorii – ZESPOŁY ŚPIEWACZE.

Chór z Lubochni zaprezentował się na scenie w strojach ludowych regionu rawsko-opoczyńskiego i w ludowym repertuarze. W konkursowym repertuarze lubocheńskiego chóru znalazły się utwory: „Oj zagraj mi muzyko”, „Okienko w komorze”, „Dziewczyny, dziewczyny”. Chórowi towarzyszyła pięcioosobowa kapela w składzie kontrabas, klarnet, skrzypce, akordeon, bęben, która wywarła na jurorach nie małe wrażenie.

Oczywiście bardzo cieszymy się z wygranej i nagrody – mówi dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Lubochni, która jest jednocześnie menedżerem chóru – żałujemy jednak, że nie mogliśmy zostać do końca przeglądu i nie udało nam się ze sceny osobiście odebrać nagrody – dodaje. Nasz chór to świetna, zgrana grupa, która ciężko pracuje i cieszymy się, że kolejny raz zostaliśmy nagrodzeni. Oby tak dalej – z uśmiechem podkreśla dyrektorka i menedżerka grupy.

XIII Folkloriada Jurajska „Starodawne i bliskie czasy” została dofinansowana ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „EtnoPolska 2019”.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook