Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«czerwiec 2023 »
P W Ś C P S N
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930  

Sonda

Czy strajki w Tomaszowie Maz. powinny nadal się odbywać?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Ciebłowianie koncertowali w Święto Objawienia Pańskiego

W czwartek tj. 6 stycznia 2022 r. w uroczystość Trzech Króli w parafii św. Marcina w Tomaszowie Mazowieckim odbył się koncert kolęd.

Podczas mszy św. Zespół Pieni i Tańca Ciebłowienie pod kierunkiem Katarzyny Małek wyśpiewał najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki.

W uroczystość Objawienia Pańskiego (Epifania), w tradycji znaną jako Trzech Króli, która w liturgii wiąże się nierozerwalnie z Bożym Narodzeniem w kościele w Białobrzegach tj. 6 stycznia 2022 r. odbyła się Msza Św., którą sprawował proboszcz parafii ks. Stanisław Pałkiewicz.

Uroczystość swym występem uświetnił Zespół Pieśni i Tańca Ciebłowianie prezentując mieszkańcom kolędy.

Są one nie tylko modlitwą i pieśnią, a także opowiadaniem o pasterzach i życiu religijnym, które tło przewodnie stanowi Narodzenie Jezusa. Melodie kolęd opierają się na polonezach, mazurach, hymnach, marszach, a także polskich melodiach ludowych – mówi Katarzyna Małek, która kieruje zespołem.

W uroczystość Objawienia Pańskiego proboszcz ks. Stanisław Pałkiewicz poświęcił kadzidło i kredę, którą jak podkreślił oznaczamy drzwi na znak, że w naszym mieszkaniu przyjęliśmy Wcielonego Syna Bożego. Na drzwiach piszemy litery C+M+B, które są pierwszymi literami łacińskiego zdania: “Christus mansionem benedicat”, co oznacza: Niech Chrystus błogosławi to mieszkanie/dom/posiadłość.

Na zdjęciu głównym Zespół Pieni i Tańca Ciebłowianie, Franciszek Szmigiel – wójt gminy Tomaszów Mazowiecki, Krystyna Pierścińska – Przewodnicząca Rady Gminy, Monika Saktura – dyrektor Gminnego Domu Kultury w Wiadernie, Maria Robak – menedżer kultury, Katarzyna Małek – kierownik ZPiT Ciebłowianie.

Galeria zdjęć tutaj

Live z mszy świętej

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook