Kalendarz powiatu

Nadchodzących wydarzeń: 1
«marzec 2023 »
P W Ś C P S N
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  

Sonda

Czy skorzystam ze szczepienia na covid-19?

Zobacz wyniki

Loading ... Loading ...

Cmentarny mur odbudowany, nagrobki jednak nie. Kto zapłaci za zniszczone mienie?

Policja ustaliła, że przyczyną przewrócenia muru cmentarnego przy ul. Cegielnianej w Tomaszowie Mazowieckim było uderzenie kierowcy samochodu osobowego. Trwają czynności wyjaśniające ilu osobom wyrządzono szkody.

– Na skutek podjętych przez nas działań udało się ustalić, że w miejscu uszkodzenia muru doszło do zdarzenia drogowego z udziałem pojazdu osobowego. Ustaliliśmy podejrzanego i prowadzimy dalsze czynności w sprawie, m.in ustalamy liczbę osób, które poniosły stratę majątkową w wyniku tego zdarzenia – wyjaśnia Grzegorz Stasiak – Rzecznik Prasowy Komendy Powiatowej Policji w Tomaszowie Maz. 

Kto zatem zapłaci za zniszczone nagrobki?

Kto ma ponieść koszty ich naprawy, jeżeli zgłoszą się właściciele uszkodzonych grobów.

Nagrobki są własnością rodziny i to właściciele ponoszą koszty naprawy. Żeby uniknąć takich sytuacji, każdy właściciel powinien ubezpieczyć swój nagrobek. Taką informację potwierdza Agnieszka Przybysz z firmy ubezpieczeniowej Przybysz Ubezpieczenia. – Właściciel nagrobka ma możliwość jego ubezpieczenia. Jeżeli nagrobek zostanie uszkodzony w wyniku dewastacji bądź żywiołu odpowiednie ubezpieczenie pozwoli na jego odremontowanie. Ubezpieczenie roczne nagrobka wynosi 3% jego wartości, czyli za nagrobek wart 5000 zł składka 160 zł, 8000 zł – składka 240 zł.

Pytania wysłaliśmy do biura rzecznika kurii łódzkiej 29 marca 2021 r.
– Czy cmentarz w Tomaszowie Mazowieckim jest ubezpieczony od odpowiedzialności cywilnej, wypadków ludzi na jego terenie?
– Kto zapłaci za ewentualne naprawy nagrobków jeśli zgłoszą się poszkodowani?
– Czy administracja cmentarza pomoże poszkodowanym w ustaleniu szkód i roszczeniach?
– Jakie jest stanowisko kurii w ww. sprawie jako zarządcy cmentarza?
Biuro Kurii na nasze pytania nie odpowiedziało do dziś.

« Powrót

Ogłaszaj się za darmo w FORMAT3A!Reklama w FORMAT3A działa 7 dni w tygodniu przez 24 godziny na dobę!Katalog firm FORMAT3A, to najpewniejsze i najtrwalsze źródło informacji o firmach działających w powiecie tomaszowskim. Bądź tu i Ty!FORMAT3A, to najskuteczniejsza platforma reklamowa powiatu tomaszowskiego. Sprawdź jak działamy!
WP2Social Auto Publish Powered By : XYZScripts.com
Facebook